Advert

AYDIN BÜYÜKŞEHİR'DEN KÜÇÜK ÜRETİCİYE TONLARCA YEM DESTEĞİ

Aydin Büyüksehir Belediyesi küçük üreticiye yem destegini sürdürüyor. Yenipazar’da baslayan besi ve süt yemi dagitimi Sultanhisar’da devam etti. Toplamda 737 aile isletmesine 3 bin 50 hayvan için 152,5 ton yem destegi saglanacak.

AYDIN BÜYÜKŞEHİR'DEN KÜÇÜK ÜRETİCİYE TONLARCA YEM DESTEĞİ
AYDIN BÜYÜKŞEHİR'DEN KÜÇÜK ÜRETİCİYE TONLARCA YEM DESTEĞİ egeseshaber

Üretimin desteklenmesi ve devamliligi için kirsal kalkinma projeleri ile fark yaratan Aydin Büyüksehir Belediyesi, küçük ölçekli hayvan yetistiriciligi yapan ailelere yem desteginde bulundu.

BÜYÜKŞEHİR'DEN 152,5 TON YEM DESTEĞİ

Büyükbas Hayvan Yem Destegi projesi ile Aydin genelindeki 737 aile isletmesine 3 bin 50 hayvan için 152,5 ton yem destegi saglanmis olacak. Besi ve süt yemi olarak iki farkli tür yemler üreticilerle bulustu. Küçük aile isletmelerinin en yogun oldugu ilçelerden Yenipazar’da baslayan yem destekleri, Sultanhisar ile devam etti.

“BAŞKAN BİZİM FEDAKARLIĞI ÇOK YAPTI"

Yem destegi alan üreticilerden Nezahat Abacioglu, hayvanlara bakmanin zorlastigini belirterek, “Ne yapalim, elimizden geldigi kadar bakacagiz. Hayvan aç durmaz biz onlara bakmaz zorundayiz. Baskanimiz sag olsun geçen sene de yonca verdi, bu yil da yem verdi. Ömrü uzun olsun Baskanimizin, bizim için fedakârligi çok yapti.” dedi.

"HATIRLANMAK ÇOK GÜZEL BİR ŞEY" 

Vatandaslarin hatirlanmaktan destek görmekten büyük mutluluk duydugunu belirten Salavatli Mahalle Muhtari Kemal Uymaz “Hatirlanmak çok güzel bir sey. 5 hayvan alti, dar gelirli vatandaslarimiz ancak bu kadar yapabilmis. Çok sevinildi ve memnuniyetle karsilandi. Hayvanciligin belini büken yem, çok pahali, onun için baya iyi oldu, Allah razi oldu. Sadece bununla degil mahallemize büyük iyilikleri bulunuyor. Yukaridaki yolumuz için üç buçuk ay kepçe orada çalisti. Pandemi döneminde Büyüksehir Belediyemiz bizi çok düsündü. Bir degil bin kere tesekkür etmek istiyorum. Her konuda yardimci oluyorlar.” ifadelerini kullandi.

Kabaca Mahalle Muhtari Hakki Özsan, pandemi döneminde aldiklari destegin anlamli olduguna dikkat çekerek sunlari söyledi: Katki katkidir,çiftçilerimiz bu yok yilda daha çok faydasi oldugunu söyledi. Tüm köy halki adina çok tesekkür ediyorum baskanima.

"ÇİFTÇİMİZE DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ" 

Baskan Özlem Çerçioglu’nun tarimi ve çiftçiyi destekleme projesi kapsaminda besi yemi ve süt yemi dagitimi yaptiklarini belirten Aydin Büyüksehir Belediyesi Baskan Vekili Baris Altintas,“Yem ve girdi maliyetlerinin yüksek oldugu ülkenin zor sartlarinda çiftçimize destek vermeye devam edecegiz. Vatandaslarimizin Özlem Baskanimiza selamlarini aldik.” dedi.

“ÖZLEM BAŞKANIMIZ ÇİFÇİTMİZİN VE ÜRETİCİMİZİN DERDİNE DERMAN OLMAYI BİLDİ"

Sultanhisar Belediye Baskani Osman Yildirimkaya hayvancilik yapan üreticiligi adina mutlu bir gün yasadiklarini belirterek, “Özlem Baskanimiz çiftçimizin ve üreticimizin yaninda olmayi, derdine derman olmayi bildi. Özellikle pandemi sürecinde üreticimiz ve çiftçimiz zor durumdaydi. Ilçemizde böyle bir yardim yapilmasindan son derece mutlu oldugumuzu ifade etmek istiyorum. Ilçemiz adina Özlem Baskanimiza sonsuz tesekkür etmek istiyorum. Geçen hafta gübre destegi olmustu çiftçi kardeslerimize, emegi geçen herkese tesekkür etmek istiyorum.” seklinde konustu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OKULLARI GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALARAK AÇIN!
OKULLARI GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALARAK AÇIN!
İZMİR'DE YILIN İLK FİDANLARI ÜRETİCİYLE BULUŞTU
İZMİR'DE YILIN İLK FİDANLARI ÜRETİCİYLE BULUŞTU
"