Advert

NEFES UZMANLARI İŞ BAŞINDA!

Dünya Değişim Akademisi ve Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (YENİSEM) işbirliği ile düzenlenen ve nefes eğitimleri alanında bir çığır açan Nefes Uzmanlığı Sertifika Programı’nın ilki gerçekleşti.

NEFES UZMANLARI İŞ BAŞINDA!
NEFES UZMANLARI İŞ BAŞINDA! egeseshaber

Nefes Uzmanlığı Sertifika Programı doğru nefes alıp vermeyi sağlayan nefes egzersizlerini odağa alarak, bireyin sağlık ve mutluluk dolu bir yaşamı olmasını amaçlıyor. Program, kapsamlı pratik nefes   uygulamalarından ve teorik
bilgilendirmeden oluşuyor. Programın ağırlıklı bölümünü farklı nefes tekniklerini içeren pratik uygulamalar oluşturuyor. Böylece katılımcılar uzmanlık alacakları konunun eğitimini pratik olarak uygulayarak programın güçlü etkilerini kendi bünyelerinde de bizzat deneyimlemiş oluyorlar. 

Dünya Değişim Akademisi, kişisel gelişim alanında üniversitelerle yoğun ve etkili çalışmalar yürüten, ortak  projeler geliştiren ve farklı uzmanlık eğitimleri veren bir kurum. Nefes uzmanlığı eğitimi, akademi tarafından uzun bir dönem yapılan araştırmalar, pratikler ve tecrübeler sonucunda geliştirildi.

Nefes Uzmanlığı eğitim programını, bu konuda verilen tüm diğer eğitimlerden ayıran en önemli özelliği fiziksel sağlık kazandırmasının yanı sıra bireyin zihinsel ve duygusal farkındalığını da geliştirerek psikolojik sağlığına da katkıda bulunuyor olması. Nefes Uzmanlığı eğitimi yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da oldukça talep görmesine rağmen ücreti bu konudaki eğitimlerin oldukça altında tutuluyor. Bu konuda Dünya Değişim
Akademisi tarafından yapılan açıklamada, amaçlarının bu eğitimlerle pazara kazanmak değil, mümkün olduğunca çok insana ulaşarak daha sağlıklı ve mutlu bir toplum kazanmak olduğu belirtiliyor.  

Nefes Uzmanlığı Sertifika Programı’nın 1. Dönem Kursu’na katılarak Nefes Uzmanlığı belgelerini alan bazı uzmanlar deneyimlerini şöyle anlattılar: “Eğitimi tamamladıktan sonra bu eğitime katılmakla ne kadar doğru bir karar verdiğimi çok daha iyi anladım. Öncelikle kendi vücuduma çok iyi geldi. Doğru nefes alıp vermenin ne
olduğunu öğrendim.” “Salgın döneminde kendime ve insanlara faydalı olabilecek bir şey yapmak istiyordum ve işte bu kursu buldum. İyi ki katılmışım, çok mutluyum. Verilen eğitim çok başarılıydı. Herkese tavsiye ederim.
Nefes Uzmanı olmanın bir ayrıcalık olduğunu düşünüyorum. Herkese katılmasını öneririm. Eğitim oldukça bilimsel ve profesyoneldi. Nefes Uzmanı olarak edindiğim tüm bilgileri insanlarla paylaşacak olmak beni çok heyecanlandırıyor.” 

NEFES UZMANI KİMDİR? NASIL OLUNUR?

Konu ile ilgili olarak Dünya Değişim Akademisi yetkilileri yaptıkları açıklamada şöyle diyor:  “Nefes Uzmanlığı Sertifika Programı ile bu konuda tam donanımlı nefes uzmanları eşliğinde insanlığa en doğru ve en etkili nefes tekniklerini sunuyoruz. Nefes Uzmanları, bireylere doğru nefes teknikleri ile yol gösteren profesyonellerdir. Bu kapsamda, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (YENİSEM) ile ortaklaşa yürüttüğümüz Nefes Uzmanlığı Sertifika Programı ile donanımlı Nefes Uzmanları yetişiyor. Nefes UzmanlığI Sertifika Programı önümüzdeki dönemde de başarıyla devam edecek. En yakın Nefes Uzmanlığı Sertifika Programı ise Nisan ayında gerçekleşecek. Nefes Uzmanı olmak isteyen herkesi 12-19 Nisan 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek olan en yakın Nefes Uzmanlığı Sertifika Programı’na davet ediyoruz.”

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Nunsal     2021-01-29 Katılmayı düşünüyorum. Çok teşekkür ederim ????????????
Nesli     2021-01-29 Hayatla nefesle basliyor.Gercekten dogru nefes egitimi almak hayati bir konu hele de su gunlerde. Tesekkurler haber icin.
Nesli     2021-01-29 Hayatla nefesle basliyor.Gercekten dogru nefes egitimi almak hayati bir konu hele de su gunlerde. Tesekkurler haber icin.
Zeynep Erdoğan     2021-01-27 Cok sagolun
Saim     2021-01-27 Nefes çok önemli Uzmanlık alanı olacak kadar...Güzel bir paylaşım
Sefa saygın     2021-01-26 Teşekkürler
Birgül     2021-01-26 Süpermiş....
Remziye Hataylı     2021-01-26 Pandemi döneminde nefes uzmanı ile çalışmak isterim... akciğerler güçlenmeli...iletiişime geçeceğim
Sevgi Gerçek     2021-01-26 Ben de kayıt olmak istiyorum Nisandaki programa harika
serpil gökhan     2021-01-26 Çok yararlı bir eğitimdi. Haberin gazeteniz aracılığıyla bilgilendirilmesi için de teşekkürler. Herkes haberdar olması açısından önemli
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OKULLARI GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALARAK AÇIN!
OKULLARI GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALARAK AÇIN!
İZMİR'DE YILIN İLK FİDANLARI ÜRETİCİYLE BULUŞTU
İZMİR'DE YILIN İLK FİDANLARI ÜRETİCİYLE BULUŞTU
"