Advert

VİP TESTTEN VİP AŞI DÖNEMİ BAŞLADI!

SOL Parti Uşak İl Örgütü aşıların temini ile ilgili açıklama yaptı.

VİP TESTTEN VİP AŞI DÖNEMİ BAŞLADI!
VİP TESTTEN VİP AŞI DÖNEMİ BAŞLADI! egeseshaber

SOL Parti Uşak İl Örgütü'nün açıklaması şöyle; "Bir yıla yaklaşan covid salgınıyla mücadelede her aşamada başarısız bir iktidarla karşı karşıyayız. 11 Aralık'ta aşılama başlayacak açıklamasını yapan Sağlık Bakanı, ancak 1 ay sonra ve sadece 3 milyon doz aşı getirebilmiş olmanın açıklamasını yapamıyor.  

Bugün de ne kadar aşı anlaşması yapıldığı, aşıların ne zaman geleceği ya da aşının neden alınamadığı sorularına iktidardan bir yanıt verilebilmiş değil. Salgının kontrol altına alınabilmesi yaygın aşılamaya bağlı; ancak ülkemizde aşı da bir muammaya dönüştürüldü. Bu yüzden salgın da bir felakete dönüştü ve her gün sayısız insanımız hayatını kaybediyor. Covid19’u bu denli ölümcül kılan şey ülkeyi yönetenlerin izlediği politika ve kapitalizmin doğasıdır. Ülkede topyekun kapanma sağlanabilse ve sağlık hizmetlerinden herkes ücretsiz yararlanabilse salgın felakete dönüşmeyecekti. İktidar sağlığı para kazanma ve servet biriktirme kapısına çevirdi. Teste ulaşamayan emekçiler, işçiler ve yoksul halk, şimdi de aşıya ulaşamıyor.

İktidar yandaşlarının, zenginlerin, ne idüğü belirsiz pop yıldızlarının bile aşılandığı ülkemizde halk kaderine terk edilmiş izliyor. Aşının gecikmesi halk sağlığı sorununu büyütüyor! Her gün yeni insanların hastalanmaya devam ettiği, ölümlerin sürdüğü bu krizin sorumlusu AKP iktidarıdır.  Sağlık kamusal hizmet olmaktan çıkarıldı.
Servet biriktirme alanına dönüştürüldü. Aşı ve ilaçlar tekellerin kontrolüne geçti. AKP iktidarı sağlıkta özelleştirme furyası içinde aşı üretim merkezlerini de kapattı. Aşı üretme şansımız olmadığı gibi dışarıdan 80 milyona yetecek aşı alınamayacağı da ortada. Halk salgına karşı temelli savunmasız bırakıldı.

Çözüm, aşı ve ilaç üretimine kadar sağlığın her kademesi tepeden tırnağa kamulaştırılmalıdır. Özel hastaneler ile ilaç ve aşı tekellerinin egemenliğine son verilmelidir. Sağlık hizmetlerine, hem de kaliteli sağlık hizmetlerine herkes parasız ve eşit ulaşabilmelidir.  

Para için değil
Halk için sağlık!
 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OKULLARI GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALARAK AÇIN!
OKULLARI GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALARAK AÇIN!
İZMİR'DE YILIN İLK FİDANLARI ÜRETİCİYLE BULUŞTU
İZMİR'DE YILIN İLK FİDANLARI ÜRETİCİYLE BULUŞTU
"