Advert

AFYONKARAHİSAR BELEDİYESİ BURS PARALARINI ÖĞRENCİLERİN HESABINA YATIRDI

Afyonkarahisar Belediyesi, öğrencilere vermekte olduğu burs desteğini pandemi sürecinde de sürdürdü. "Eğitime Destek Bursu" projesi kapsamında kriterlere uyan öğrenci velilerine banka kartları dağıtılmaya başlandı.

AFYONKARAHİSAR BELEDİYESİ BURS PARALARINI ÖĞRENCİLERİN HESABINA YATIRDI
AFYONKARAHİSAR BELEDİYESİ BURS PARALARINI ÖĞRENCİLERİN HESABINA YATIRDI egeseshaber

İlk ve ortaöğrenim öğrencilerine Mayıs ayı da dahil olmak üzere 100 TL'lik bursun ilk ödemelerini öğrencilerin hesaplarına yatırdı. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerini kapsamkata olan burs dersteğinde ihtiyaç sahibi olmanın yanı sıra; öksüz, yetim, şehit ve gazi çocuğu, kendisi yüzde 40 ve üzeri engelli olan öğrenciler ile anne ve babası ayrı olup ihtiyaç sahibi olan öğrencileri şartları aranıyor. 

BAŞKAN ZEYBEK ÖĞRENCİLERE BAŞARILAR DİLEDİ

Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından yürütülen kart dağıtımı Beyaz Masa Birimi aracılığıyla yapılırken, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek de çalışmaları yerinde gördü. Başkan Zeybek, yatırılan bursların hayırlı olmasını temenni ederek öğrencilere eğitim hayatlarında başarılar diledi.

1062 ÖĞRENCİYE AYLIK 100 TL YATACAK

Bu yılki eğitime destek bursuna 1500 başvuru olduğunu hatırlatan Başkan Mehmet Zeybek, “Eğitim Komisyonu’ndaki arkadaşlarımızın çalışmaları doğrultusunda Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüz tarafından belirlenen ihtiyaç sahibi 1062 öğrencimizin hesaplarına Mayıs ayına kadar 100 TL yatacak” dedi. Daha önce ilkokul ve ortaokul öğrencileri için 80 lira, lise öğrencileri için 100 lira olarak belirlenen aylık burs ödemesinin bu yıl tüm öğrenciler için 100 liraya sabitlediklerini açıklayan Zeybek, ilk ödemelerin yapılmaya başlandığını, bursun Mayıs ayı dahil 5 ay devam edeceğini sözlerine ekledi. 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SALGINDA YENİ SÜRECİN  AYRINTILARI
SALGINDA YENİ SÜRECİN AYRINTILARI
İLKLER ŞEHRİ UŞAK KORONAVİRÜS TEDBiRLERİNDE BİR İLKE İMZA ATTI
İLKLER ŞEHRİ UŞAK KORONAVİRÜS TEDBiRLERİNDE BİR İLKE İMZA ATTI
"