Advert

MİLLETVEKİLİ YALIM: “GÜN İTİBARİYLE 6 ADET MUTASYONA UĞRAMIŞ VİRÜS VAKASI VAR”

Uşaklı vatandaşları pandemi ile ilgili uyaran CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, “İlimizde tespit edilen, gün itibariyle 6 adet mutasyona uğramış virüs vakası var. için bireysel önlemlerimizi daha da arttırmalı, zorunda kalmadıkça evden çıkmamalıyız” dedi.

MİLLETVEKİLİ YALIM: “GÜN İTİBARİYLE 6 ADET MUTASYONA UĞRAMIŞ VİRÜS VAKASI VAR”
MİLLETVEKİLİ YALIM: “GÜN İTİBARİYLE 6 ADET MUTASYONA UĞRAMIŞ VİRÜS VAKASI VAR” egeseshaber

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak Milletvekili Özkan Yalım, cadde ve sokaklarda artan kalabalığa dikkat çekerek, Uşaklı vatandaşları uyardı. Kentte mutasyona uğramış ve bulaşıcılığı daha yüksek olan yeni koronavirüsün de tespit edildiğini belirten Yalım, vatandaşları evde dikkatli olmaya ve gerekmedikçe evden çıkmamaya davet etti. Yalım’ın yazılı açıklamasında şu ifadeler yer aldı: 

“ZORUNDA KALMADIKÇA EVDEN ÇIKMAMALIYIZ”

“Kıymetli Uşaklı hemşerilerim. Son günlerde havaların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi neticesinde cadde ve sokaklarımız çok kalabalık. Biliyorum hepiniz evlerinizde bunalıyorsunuz. Sokağa çıkma yasakları belki zaman zaman bu hareketliliği arttırıyor. Canlarınızın sıkılmasını da anlıyorum. Bu sıcak havalar bizleri lütfen yanıltmasın. Koronavirüs tehlikesi henüz geçmiş değil. Üzülerek ifade etmek istiyorum ki cadde ve sokaklardaki yoğunluk bizleri son derece tedirgin ediyor. İlimizde tespit edilen, gün itibariyle 6 adet mutasyona uğramış virüs vakası var. Maalesef üçüncü bir dalgaya yakalanmamak için kısıtlamaların yasakların daha da artmamasını istiyorsak öncelikle kendi sağlığımızı ve yakınlarımızın sağlığı için bireysel önlemlerimizi daha da arttırmalı, zorunda kalmadıkça evden çıkmamalıyız. Hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uymalıyız.

“AŞILAMALAR TÜM HALKIMIZI KORUMAYA YETECEK SEVİYEDE DEĞİL”

Aşı konusuna gelince yapılan bu aşılamalar tüm halkımızı korumaya yetecek seviyede değil. Lütfen bunlar sizleri yanıltmasın. Bu tedbirlere uyarsak güzel ve mutlu yarınlara belki pek yakında kavuşacağız. Bir çoğumuz yakınlarını sevdiklerini bu salgın neticesinde kaybetti. Bir çoğumuz hastalandı ve iyileşti. Bir çoğumuz ise hastanelerde tedavi altında iyileşmeyi bekliyor. Bu nedenle her ne olursa olsun kurallara lütfen uyalım. Sizler bizler için değerlisiniz.” 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OKULLARI GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALARAK AÇIN!
OKULLARI GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALARAK AÇIN!
İZMİR'DE YILIN İLK FİDANLARI ÜRETİCİYLE BULUŞTU
İZMİR'DE YILIN İLK FİDANLARI ÜRETİCİYLE BULUŞTU
"