Advert

MUĞLA VALİSİ TAVLI, MUĞLA TİCARET VE SANAYİ ODASI GİRİŞİMCİLERİYLE BULUŞTU

Muğla Valisi Orhan Tavlı, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Mehtap Şeniz Çahan ve kurulu üyelerine ziyarette bulundu.

MUĞLA VALİSİ TAVLI, MUĞLA TİCARET VE SANAYİ ODASI GİRİŞİMCİLERİYLE BULUŞTU
MUĞLA VALİSİ TAVLI, MUĞLA TİCARET VE SANAYİ ODASI GİRİŞİMCİLERİYLE BULUŞTU egeseshaber
Vali Orhan Tavlı, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Mehtap Şeniz Çahan, Kadın Girişimciler Kurul İcra Komitesi Başkan Yardımcısı Ayşe N. Aras, Kadın Girişimciler Kurul İcra Komitesi Başkan Yardımcısı Duygu Ağırman, Kadın Girişimciler Kurul İcra Komitesi Başkan Yardımcısı Feray Serat, Kadın Girişimciler Kurul İcra Komitesi Başkan Yardımcısı Aylin Kurt Özyurt, İcra Komitesi Üyesi Arş. Gör. Büşra Tuncer, İcra Komitesi Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Gülay Örmeci Güney, İcra Komitesi Üyesi Gamze Demirci, İcra Komitesi Üyesi Hicran Yeşertener, İcra Komitesi Üyesi Mutlu Çokyüce Özcan, İcra Komitesi Üyesi Nurgül Candan, İcra Komitesi Üyesi Turan Tuğrul, İcra Komitesi Doğal Üyesi Selma Ünal ve İcra Komitesi Doğal Üyesi Elvan Kocagöz ile MUTSO Kadın Girişimciler Kurulu’nun yapmış olduğu çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.
 
YILLIK ÇALIŞAN İSTİHDAMI 10 KİŞİDEN AZ
 
Ziyarette Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)  ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve OPET’in desteğiyle geliştirilen “İşimiz Temiz Projesi'nin” detayları aktarıldı. “İşimiz Temiz” Projesi ile hizmet sektöründeki mikro işletmeler için hijyen odaklı eğitim programları oluşturarak tüm Türkiye’de temiz, hijyenik, sağlıklı hizmet sunan işletmelere sahip olunması amaçlanıyor. Mikro işletme olarak adlandırılan; yıllık çalışan istihdamı 10 kişiden az olan, yıllık net satış hasılatı veya mali bilançosundan herhangi biri ise 3 milyon TL’yi aşmayan işletmelerin hijyen kapasitelerinin arttırılması ve işlerinden duydukları memnuniyetle birlikte gelirlerinin yükselmesi hedefleniyor.
Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Mehtap Şeniz Çahan ve kurul üyeleri ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, Vali Orhan Tavlı’ya teşekkür ettiler.
 
 
MEB ONLİNE TARAFINDAN VERİLECEK
 
İşimiz Temiz Projesi Eğitim programları, Halk Eğitimi Merkezi eğitmenleri tarafından MEB’in online eğitim platformu kanalıyla mikro işletmelerle buluşturulacak. Turizm potansiyelinin yüksek olduğu Muğla’da pilot olarak başlatılan projede toplumda farkındalık oluşturarak hizmet sektörüne dahil olan yeme- içme, konaklama ve ulaşım alanında faaliyet gösteren mikro işletmelerin öne çıkmalarına destek verilecek.
 
 
 
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OKULLARI GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALARAK AÇIN!
OKULLARI GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALARAK AÇIN!
İZMİR'DE YILIN İLK FİDANLARI ÜRETİCİYLE BULUŞTU
İZMİR'DE YILIN İLK FİDANLARI ÜRETİCİYLE BULUŞTU
"