Advert

CHP UŞAK İL BAŞKANI ALİ KARAOBA'DAN AK PARTİLİ VEKİL İSMAİL GÜNEŞ'E CEVAP

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak İl Başkanı Ali Karaoba Adalet ve Kalkınma Partisi Uşak Milletvekili İsmail Güneş'in TBMM'de düzenlediği basın toplantısı sözlerinden dolayı cevap verdi.

CHP UŞAK İL BAŞKANI ALİ KARAOBA'DAN AK PARTİLİ VEKİL İSMAİL GÜNEŞ'E CEVAP
CHP UŞAK İL BAŞKANI ALİ KARAOBA'DAN AK PARTİLİ VEKİL İSMAİL GÜNEŞ'E CEVAP egeseshaber

CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba 13 askerin şehit olduğunu ve yaklaşık 6 yıldır PKK'nın elinde olduğunu hatırlatarak Cumhuriyet Halk Partisi'nin İzmir ve Ankara Milletvekillerinin mecliste altı defa önerge verdiklerini fakat sadece birisinden Türk Silahlı Kuvvetleri'nin titizlikle çalıştığı yönünde cevap aldıklarını dile getirdi. Ali Karaoba; "Çarşamba günü müjde vereceklerdi muhtemelen bu askerlerimizin kurtarılacağına dair gelen istihbaratlardı.Sayın genel başkanımız acının siyaseti olmayacağını belirterek tüm terör örgütlerini lanetlediğini söyledi. Sayın İsmail Güneş, sayın meclis başkanının eş zamanlığı attığı tivitte PKK geçmiyor, kendi partinizin genel başkan yardımcısının attığı tivitte PKK lafı yok. Bırakalım bu ucuz hesapları biz terör kimden gelirse gelsin silahın her türlüsüne başta PKK olmak üzere karşıyız, sivil vatandaşların öldürülmesine karşıyız. Dünyanın ve Türkiye'nin neresinde olursa olsun karşı çıktığımızı belirterek söylüyoruz. Kendileri Oslo'da PKK ile görüşürken, Abdullah Öcalan'ın mektubunu okuturken, kırmızı bültenle TRT'ye çıkardıkları Osman Öcalan'ı konuştururken 13 evladımızın nasıl alınacağına dair tek kelime konuştular mı; bu iki yüzlülüktür. "dedi.

KEMAL KILIÇDAROĞLU 25 ŞUBAT'TA UŞAK'TA

25 Şubat tarihinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Uşak'a geleceğini söyleyen Karaoba, İsmail Güneş'e basın mensupları aracılığıyla açık davet gönderdi. Kendisini İsmetpaşa Caddesi'ni birlikte gezmeye davet eden Karaoba, kimin iktidar değil, kimin nasıl yönettiğinin önemli olduğunu söyledi. 

Ekonomik yönden vatandaşın büyük bir sıkıntı altında olduğunu söyleyen CHP İl Başkanı Ali Karaoba, "Esnaf kan ağlıyor yardım vermiyorsunuz. 40 yıldrı size vergi verenlere 40 gün bile bakma cesaret ve ekonomiz yok. Uzay yalanlarıyla insanları kandırmaya gerek yok. 190 milyon hibe yaptık diyor ama ben görmedim. Rize kongreside binlerce insan var diye teşekkür eden sayın cumhurbaşkanı kafede iki kişinin oturmasından covid bulaşacak diye insanların kepenklerini kapatıyorsa oturup bi sorgulayın." diye konuştu.

"BUNUN ADI ÇIKARTMADIR"

CHP'nin geçtğimiz günlerde 26 milletvekili ve üç parti meclis üyesi ile yaptığı Uşak ziyareti hakkında da konuşan Karaoba, "26 vekil ve üç PM ile Uşak'ta bir çıkartma yaptık. Evet, çıkartmadır çünkü Uşak tarihinde böyle bir şey olmamıştır ve bunları artırarak devam edecektir. İsmail Güneş ekonomik buhranı 300-500 lirayla algılıyor. Herkesin kendine göre geliri ve gideri vardır bunun altında ezildiğinde bunalıma girebilir." dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SALGINDA YENİ SÜRECİN  AYRINTILARI
SALGINDA YENİ SÜRECİN AYRINTILARI
İLKLER ŞEHRİ UŞAK KORONAVİRÜS TEDBiRLERİNDE BİR İLKE İMZA ATTI
İLKLER ŞEHRİ UŞAK KORONAVİRÜS TEDBiRLERİNDE BİR İLKE İMZA ATTI
"