Advert

GENÇLİK VE SPOR BAKANI BAKANI MUHARREM KASAPOĞLU DENİZLİ'DE

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere Denizli'ye gitti.

GENÇLİK VE SPOR BAKANI BAKANI MUHARREM KASAPOĞLU DENİZLİ'DE
GENÇLİK VE SPOR BAKANI BAKANI MUHARREM KASAPOĞLU DENİZLİ'DE egeseshaber

15 Şubat 2021 Pazartesi günü akşam saatlerinde Denizli'ye gelen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu Valilik Binası önünde, Denzili Valisi Ali Fuat Atik, Ak Parti Grup Başkan Vekili Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Denizli Milletvekilleri Şahin Tin, Nilgün Ök, Ahmet Yıldız, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve diğer İl Protokolü karşıladı. Valilik ziyaretinde ilk olarak şeref defterini imzalayan Bakan Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu daha sonra Vali Ali Fuat Atik ve protokol üyeleri ile birlikte valilik makamında ağırladı. Vali Ali Fuat Atik, ziyaretin anısına Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na el yapımı Yatağan Kılıcı hediye etti.

Bakan Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Valilik ziyaretinin ardından Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret ederek ilk günkü programı burada son buldu.

DENİZLİ ŞUBESİ GENÇ OFİSİ AÇILDI

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile YÖK arasında imzalanan iş birliği protokolü çerçevesinde ülke genelinde üniversiteler bünyesinde açılacak olan ve Denizli Pamukkale Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Denizli Şubesi Genç Ofisi açılış töreni Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Vali Ali Fuat Atik, Denizli Milletvekilleri ve il protokolünün katılımı ile gerçekleştirildi.

"GENÇLER NEREDEYSE BİZ ORADAYIZ"

Açılış töreninde yaptığı açıklamalarda, bakanlık olarak tüm imkânlarıyla gençlerin yanında olduklarını ifade eden Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Gençler neredeyse biz de oradayız. Hem bunu söylüyoruz hem de gereği neyse onu yapıyoruz. Hamdolsun bu doğrultuda 15 gün içerisinde dördüncü genç ofisimizi açıyoruz. Genç bir nüfusun ve bu anlamda müthiş bir potansiyel sahibi bir ülke olmak, Türkiye için önemli bir avantaj. Bu doğrultuda gençlerimiz için her türlü imkânı seferber etmek bizim için onurlu bir görev. Yeter ki gençlerimiz istesin, düşünsün hayal etsin ve hayallerinin peşinden gitsin” dedi. Ardından Genç Ofis'deki güzel sanatlar, müzik, inovasyon stüdyoları ve tiyatro atölyelerini gezerek yetkililerden bilgi aldı.

TEKNOFEST'TE DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLERİNİ VERDİ

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “TEKNOFEST 2020” yarışmalarında dereceye giren Pamukkale Üniversitesi Takımları; Yüksek İrtifa Roket Yarışması Türkiye Birincisi, Yüksek İrtifa Roket En İyi Tasarım Ödülü alan ve Orta İrtifa Roket Yarışması Türkiye Birincisi olan Hazar Takımı, Biyoteknoloji İnovasyon Yarışması-Fikir Kategorisi Türkiye Birincisi olan GraPhone Takımı, Tarım Teknolojileri Yarışması Türkiye İkincisi olan Algan Teknoloji Takımı, TÜBİTAK Efficiency Challenge (Elektrikli Araç Yarışları) Yerli Ürün Teşvik Kategorisi Türkiye İkincisi olan, Tanıtım ve Yaygınlaştırma Teşvik Ödülü’nün sahibi olan Atay Takımına teşekkür ödülleri takdim etti. Daha sonra Pamukkale Üniversitesi Şehit Ömer Halisdemir Spor Merkezi’nin incelenmesi ile son buldu.

YENİ STADYUMUN ARAZİSİNİ İNCELEDİ

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu Denizli'ye inşa edilen yeni stadyumun arazisini de inceledi. Bakan Kasapoğlu son olarak Spor İl Müdürlüğünü Gençlik Merkezini, Pamukkale Belediyesi ve AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret ederek programını noktaldı.

 

 

 
 
 
 
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SALGINDA YENİ SÜRECİN  AYRINTILARI
SALGINDA YENİ SÜRECİN AYRINTILARI
İLKLER ŞEHRİ UŞAK KORONAVİRÜS TEDBiRLERİNDE BİR İLKE İMZA ATTI
İLKLER ŞEHRİ UŞAK KORONAVİRÜS TEDBiRLERİNDE BİR İLKE İMZA ATTI
"