Advert

AHMET DEMİRKAN

1977 Van doğumlu olan sanatçı ilk, orta ve lise öğrenimini Van’da tamamladıktan sonra Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi otomotiv bölümüne kaydını yaptırdı. 2000 yılında iş hayatına atılarak, özel bir otomotiv firmasında çalışmaya başlayan Ahmet Demirkan halen bu sektörde yönetici olarak görevini sürdürmektedir.

AHMET DEMİRKAN
AHMET DEMİRKAN egeseshaber

Müziğe ilk olarak 1992 yılında Van Kültür Merkezi’nde kurulan Van Halk Müziği korosuyla başlamıştır.1996 yılına kadar bu dernekte çeşitli etkinliklerde bulunan sanatçı 2012 yılında daha iyi deneyim kazanıp kendini geliştirmek için Van Türk Musiki derneğine katılmıştır. Konserlerde solist olarak sahne almakta ve müziğe devam etmektedir.

Enstrüman çalmayı aynı dernekte öğrenen Ahmet Demirkan, şuan keman ve bağlama çalmaktadır. 3 ay önce kendisini radikal bir sorgulamadan geçirerek, müziğe daha profesyonel anlamda katkıda bulunmaya karar vermiş ve bu düşünceyle ilk olarak “Ben Sana Yandım” adlı tekli parçasını stüdyo kaydı yaparak, digital platformlar aracılığıyla müzikseverlere sesini duyurmuştur. Bu single sanatçının profesyonel anlamdaki ilk kaydı olmuştur.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SALGINDA YENİ SÜRECİN  AYRINTILARI
SALGINDA YENİ SÜRECİN AYRINTILARI
İLKLER ŞEHRİ UŞAK KORONAVİRÜS TEDBiRLERİNDE BİR İLKE İMZA ATTI
İLKLER ŞEHRİ UŞAK KORONAVİRÜS TEDBiRLERİNDE BİR İLKE İMZA ATTI
"