AFYONKARAHİSAR
Giriş Tarihi : 31-07-2021 20:59   Güncelleme : 31-07-2021 20:59

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek; "Yüreğimiz yanıyor"

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in talimatlarıyla İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, Mersin, bölgesinde meydana gelen yangına müdahale ederken, Afyonkarahisar Belediyesi Türkiye genelinde başlatılan kampanyaya 10 bin fidanla destek oluyor.

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek;

 Türkiye'nin farklı bölgelerinde çıkan yangınlarla ilgili bir açıklamada bulunan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek; “Aynı anda ülkemizin farklı bölgelerinde büyük yangınların çıkması, bu olayların vatan hainleri tarafından sabote edildiğini, özellikle çıkartıldığı gibi insanın aklına farklı farklı şeyler getiriyor” dedi.

“AKCİĞERLERİMİZİ PERİŞAN EDİYORLAR”

Türkiye'nin oksijen deposu olan ciğerlerinin perişan edildiğini söyleyen Zeybek; “Hal bu ki; ecdadımıza baktığımız zaman Fatih Sultan Mehmet Han “Ormanlarımdan bir yaş dal kesinin, başını keserim” demiş. Ama gel gör ki şimdi ki insanlar bırakın bir dalı, bir ormanı yok ediyorlar.Ülkenin oksijen deposu akciğerlerini perişan ediyorlar. Millet olarak yüreğimiz yanıyor. Bu yangınları çıkaranlara bana göre rahat yüzü göstermemek gerekir.” dedi.

“10 BİN FİDANLA BAĞIŞLAYACAĞIZ”

Ormanları yakmakla hedeflerine ulaşacaklarını zannedenlerin büyük hayal kırıklığına uğrayacağını hatırlatan Başkan Zeybek, “Çünkü bu millet başlattığı fidan kampanyası ile birlikte yanan bir fidanın yerine yüz bin fidan dikme gücüne sahiptir. Afyonkarahisar Belediyesi olarak ülkemiz genelinde başlatılan kampanyaya 10 bin fidan bağışlayacağız.İtfaiye ekiplerimizi de Mersin bölgesinde çıkan yangına can suyu olmak için gönderdik. Rabbim ’den bu yangınları çıkaranları en kısa sürede hak ettikleri cezayı vermesini niyaz ediyorum.  Bu türlü olaylarla milletimizi caydıramayacaklarını bir kez daha ifade etmek istiyorum.” dedi.