UŞAK
Giriş Tarihi : 06-03-2022 11:49   Güncelleme : 06-03-2022 11:49

AK Parti teşkilatlarında heyecan devam ediyor…

Teşkilat Akademisi Mahalle Başlıyor… AK Parti Genel Merkez Ar-Ge ve Eğitim Başkanlığınca düzenlenen programda sırada mahalle başkanları ve yönetimlerinin yer aldığı “Teşkilat Akademisi Mahalle Yönetimleri” var…

AK Parti teşkilatlarında heyecan devam ediyor…

AK Parti AR-GE ve Eğitim’den sorumlu genel başkan yardımcısı Mustafa Şen; “Türkiye’nin 81 ilinde yaklaşık 93 bin teşkilat mensubuna 3 ay süren eğitimler verdik. Eğitimler, alanında uzman ve kamuoyunun da çok iyi tanıdığı isimler tarafından verildi. AK Parti ailesi olarak geçtiğimiz 3 ay içerisinde Türkiye’nin her köşesinde adı eğitim de olsa bir araya gelmenin ve sayın Cumhurbaşkanımızın sürekli ifade ettiği üzere “bir olmanın, iri olmanın, diri olmanın” sevincini yaşadık. İl ve ilçe yöneticilerinin eğitimini tamamlayan partimiz şimdi de Mahalle Başkanları ve Yönetimlerini eğitim programına alıyor." dedi.

 

“Teşkilat Akademisi Mahalle” Eğitim Programı 81 ilde 32.091 mahalleyi kapsayacak şekilde 170 ayrı lokasyonda gerçekleştirilecek. Program neticesinde toplam 138.833 mahalle yönetimimize (ana kademe-kadın kolları-gençlik kolları olmak üzere 3 kademe) eğitim verilmesi hedefleniyor. Dersler illerimizin durumuna göre Cumartesi ve Pazar günleri her ilde tek gün eğitim şeklinde gerçekleştirilecek. Her ilde toplam 4 ders verilecek. Eğitimler 5 Mart tarihinde başlayıp 8 haftalık bir programın ardından 5 Haziran’da sona erecek. İlk hafta eğitimleri Ege Bölgesi'nden başlayacak.

 

Dersler:

Teşkilatçılık: Tecrübe Paylaşımı

Siyasal İletişim ve Yeni Medya

Kişisel Gelişim: Etkili İletişim

Motivasyon

 

Teşkilat Akademisi’ne Kimler Eğitimci Olarak Katılmaktadır?

Eğitim içeriğine bağlı olarak, AK Parti MYK/MKYK, parti yöneticileri, Bakanlar, Milletvekilleri, uzman eğitimciler, akademisyenler, medya, sivil toplum, sanat, kültür vb. alanlardan Teşkilat Akademisi’nde görev almaktadır.