SİYASET

AK PARTİ'DE EROĞAN YENİDEN GENEL BAŞKAN SEÇİLDİ

AK Parti'nin 7.Olağan Kurultayı geçtiğimiz günlerde Ankara Spor Salonu'nda gerçekleşti. Mevcut genel başkan Recep Tayyip Erdoğan seçildi.

AK PARTİ'DE EROĞAN YENİDEN GENEL BAŞKAN SEÇİLDİ

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin 7.Olağan Genel Kurultay'ı 24 Mart Çarşamba günü Ankara Spor Salonu'nda (Ankara Arena) gerçekleşti. Kongrede mevcut genel başkan Recep Tayyip Erdoğan bir kez daha partisinin genel başkanı oldu.

ERDOĞAN YENİDEN GENEL BAŞKAN SEÇİLDİ

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tek aday olarak girdiği seçimde bin 428 oyun tamamını alarak bir kez daha partisinin genel başkanı seçildi. Erdoğan partililere bir kez daha genel başkan seçildiğinden dolayı teşekkür etti. Recep Tayyip Erdoğan kongre sonrası yaptığı açıklamada; "Şahsımı  bir kez daha genel başkan görevine layık gördüğünüz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum... İlk MKYK toplantımızı buradan genel merkezimize dönüp gerçekleştiriyoruz." ifadelerini kullandı.

BERAT ALBAYRAK YOKTU

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın katılmadığı kongrede İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde Ekrem İmamoğlu'nun karşısına aday olan Binali Yıldrım Genel Başkanvekili seçildi. Genel Başkanveli olan bir diğer isim ise Numan Kurtulmuş oldu.

Fatma Betül Sayan Kaya ise MYK'da kendisine yer bulamadı.

ÖZHASEKİ YEREL YÖNETİMLER BAŞKANLIĞINA GETİRİLDİ

AK Parti'de Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden genel başkan seçilmesinin ardından partinin A Takımı da belli oldu. Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne aday olan Mehmet Özhaseki yerel yönetimler başkanlığına getirildi. Mahir Ünal'ın Meclis Grup Başkanvekili olduğu parti A Takımı şu isimerden oluşuyor: