GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-07-2021 15:39   Güncelleme : 24-07-2021 15:46

ANADOLU'NUN YİĞİTLERİ

Başarılarla dolu bir insan işte o başkan. Kimden mi bahsediyorum tabi ki Osman Türkyılmaz. Osman Türkyılmaz kimdir tanıyalım biraz.

ANADOLU'NUN YİĞİTLERİ

5 Şubat 1974 tarihinde Kırıkkale’de dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Kırıkkale’de tamamladıktan sonra Kırıkkale Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 1989-1994 yılları arasında Yahşihan Belediyesi’nde Muhasebe Emlak ve Yazı İşleri servisinde çalışan Türkyılmaz, 1996 yılında Yahşihan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfın’da memur olarak görev yapmaya başladı. 2000 yılından itibaren aynı Vakıf Müdürlüğü görevine getirilen Osman Türkyılmaz, halen aynı görevi ve Yahşihan İlçesi Köylerine Hizmet Götürme Birliği saymanlığı görevini yerine getiriyor. Kırıkkale’de Sosyo-Ekonomik Kalkınma Proje Danışmanı; Bahşili, Keskin, Karakeçili ve Çelebi Vakıflarında da proje formatörü olarak görevlendirildi. 2011 yılında Yahşihan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından ortaklaşa kurulan “Cemil İpekçi Moda ve Tasarım Atölyesinde” Proje Koordinatörü olarak bulundu. Yahşihan Spor Kulübü Başkanlığı da yapan belediye başkan adayı, Yahşihan Tiyatro Topluluğu'nu kurdu ve topluluk başkanı olarak görev yaptı. Güzel konuşma, diksiyon ve muhabirlik kurslarına katıldı.  Osman Türkyılmaz, evli ve 3 çocuk babasıdır. 2014 yılı yerel seçimlerinde MHP’den Yahşihan Belediye Başkan adayı oldu. 

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde de yine MHP’den Kırıkkale Yahşihan İlçesi Belediye Başkan adayı oldu ve üstün bir çoğunlukla Yahşihan belediye başkanı oldu. Göreve geldiği günden şuana kadar sıkmadık el, çalmadık kapı bırakmayan sayın başkan projeleri ile de adından söz ettirmeyi bildi. Bir gönüle girmek öyle kolay değildir. Hele de gönüllerde taht kurmak hiç kolay değildir. Dini, dili, ırkı, inancı, rengi ve yaşam felsefesi her ne olursa olsun Yahşihan halkının gönlünde taht kurmayı başaran çalışkan ve bilen başkan Osman Türkyılmaz sevilmez mi, önce vatan toprak ve bayrak diyen sevilmez mi, Ne Mutlu Türküm diyen sevilmez mi, Yahşihan ilçesini Dünya'ya tanıtan Kıymetli ve değerli insan başkan Osman Türkyılmaz sevilmez mi, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın bayramını arayarak kutlayan ve önce insan diyen kalbi, yüreği ve gönlü güzel bu insan sevilmez mi, Herkese ve herkesime karşı yüzü, gözleri ve kalbi gülen ve önce insan diyen Osman Türkyılmaz sevilmez mi,  Başarıları ile adından söz ettiren ve gönüllerde taht kurmaya devam eden gönüllerin başkan seni basın camiası olarak seviyor ve saygılarımızı sunuyoruz. ANADOLU'NUN YİĞİTLERİNE SELAM OLSUN. Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene. 
Gazeteci ve Televizyoncu
Ali Erol DİKER