SİYASET
Giriş Tarihi : 14-03-2022 17:50   Güncelleme : 14-03-2022 17:50

“ASIL BAYRAMI HAKKINIZ TESLİM EDİLİNCE YAŞAYACAKSINIZ, AZ KALDI”

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, 14 Mart Tıp Bayramı ile ilgili mesaj yayınladı. CHP’li Yalım mesajında AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doktorlara yönelik sarf ettiği sözlere değinerek şunları söyledi:

 “ASIL BAYRAMI HAKKINIZ TESLİM EDİLİNCE YAŞAYACAKSINIZ, AZ KALDI”

 


“HER BİRİNE TEŞEKKÜR EDERİZ”
“Sağlık çalışanlarımızın değeri zor günlerde, zor şartlarda anlaşılıyor. Bakınız pandemi sürecinde ailesinden, eşinden, çocuğundan ve sevdiklerinden ayrı nasıl canla başla çalıştılar. Tek kelime laf etmediler. Hakları asla ödenemez. Bu nedenle sağlık çalışanlarımızın her birine ayrı ayrı teşekkür ederiz.”


“GİDECEK BİRİ VARSA O DA SENSİN”
“Öte yandan sağlık çalışanlarına yönelik ucuz sözleri de buradan kınadığımı belirtmek isterim. Sağlık çalışanlarına ülke olarak her zamankinden fazla ihtiyacımız varken, beyefendi çıkıp utanmadan sıkılmadan “giderlerse giderler” diyor. Bir ülkenin doktorlarına böyle bir laf söylenir mi? Genç doktorlarımızı, zor şartlar altında çalışan doktorlarımızı kazanmak yerine harcayan bir kafa yapısı olabilir mi? Ne yazık ki ülkeyi şahsının şirketi gibi gören köhne bir zihniyet harcamaya çalışabilir. Ama bu beyefendi şunu da bilsin ki gidecek biri varsa o da sensin. Sağlık çalışanları, doktorlarımız da şunu bilsin ki asıl bayramı hakkınız teslim edilince yaşayacaksınız, sabredin, az kaldı. Geliyor, gelmekte olan. İyi ki varsınız.”