GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-06-2021 19:29   Güncelleme : 09-06-2021 01:11

Aşılama programında yeni bir gruba geçiliyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca aşılama programında yeni gruba geçileceğini açıkladı. Bakan Koca'nın yaptığı açıklamada müzik, film ve dizi prodüksiyon ekiplerinin yanı sıra öğretim üyelerinin ve üniversite personellerinin de aşılanmasına başlanıyor.

Aşılama programında yeni bir gruba geçiliyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca aşılama programında 9 Haziran 2021 tairhinden itibaren yeni bir programa geçileceğini açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Aşı programında bir grubun daha aşılanmasına başlıyoruz. Müzisyen, film ve dizi prodüksiyon ekipleri yarından itibaren aşı olmaya başlayabilecekler. Her geçen gün yeni meslek ve yaş grupları eklenerek ülkemizi en kısa sürede salgın gündeminden çıkaracağız. Bu güce güvenin." dedi. 

KOCA'DAN SANATÇI BEHZAT UYGUR'A CEVAP

Sanatçı Behzat Uygur'un tiyatro sanatçıları ile ilgili olarak Twitter hesabından yaptığı "Tiyatrocular yok…Acaba Abdülkadir albümünden müzisyen olarak değerlendirilir miyiz?" yönündeki paylaşımına da yanıt veren Koca, " Behzat Bey, sizin sıranız gelmişti zaten yaş grubunuz sebebiyle :) Ama merak etmeyin, tiyatrocularımız zaten ilan ettiğimiz kapsama dahil." dedi.

ÖĞRETİM ÜYELERİ VE ÜNİVERSİTE PERSONELLERİNDE DE AŞILAMA BAŞLIYOR

Müzik, film ve dizi prodiksoyon ekiplerinin yanı sıra öğretim üyeleri ve üniversite personellerinde de 9 Haziran 2021 tarihinden itibaren aşılanma sürecenin başlayacağını açıklayan Bakan Koca, Eylül ayına dikkat çekti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı paylaşımında, "Bir meslek grubu daha aşı programında yerini alıyor. Üniversitelerimizin Eylül'de yüz yüze eğitime başlayabilmesi için öğretim üyelerimizin ve üniversite personellerinin aşılanmasına da yarın başlıyoruz. Bu güce güvenin." ifadelerini kullandı. 

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN AŞI DURUMU

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca üniversite öğrencileri ile ilgili olarak da bir açıklamada bulundu. Cem Say'ın, "Birçok üniversite öğrencisi 20 yaşın da altında. Ortaöğretim öğrencileri de unutulmamalı tabii; aşıya 12 yaşa kadar onay veren ülkeler artıyor." diyerek yaptığı paylaşıma yanıt veren Koca, 13 Eylül tarihinden önce üniversite öğrencilerinin de aşı olacağını ifade etti. 

Bakan Koca, " Cem Bey, merak etmeyin 13 Eylülden önce üniversite öğrencilerimiz de aşılarını olacak. Artık salgın ülkemizin gündeminden çıkacak. Siz de destek olun." dedi.