AYDIN
Giriş Tarihi : 30-07-2021 14:51   Güncelleme : 31-07-2021 20:27

Aydın Büyükşehir Belediyesi yangınlarla mücadele etti

Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Aydın'ın farklı noktalarında çıkan birden çok yangını hızlı müdahaleyle söndürdü. Büyükşehir İtfaiyesi gün boyu toplam 57 vakaya müdahale ederken bunlarında 6’sını orman yangınları oluşturdu.

Aydın Büyükşehir Belediyesi yangınlarla mücadele etti

Birçok farkli ilde yasanan orman yanginlari cigerlerimizi de yakti. Aydin’da da gün boyunca gelen yangin ihbarlarina yogun gayretleri ile cevap veren Aydin Büyüksehir Belediyesi Itfaiyesi, bir günde toplam 57 vakaya müdahale etti.

GÜN BOYUNCA 57 VAKAYA MÜDAHALE EDİLDİ

Türkiye’nin en hizli 2. itfaiyesi olan Aydin Büyüksehir Belediyesi Itfaiyesi sadece bir günde; Marmaris’teki orman yanginina destek olarak giden ekip ile birlikte 6 orman yangini basta olmak üzere, biogaz enerji santrali yangini, arazi, ev, isyeri, baca, dam yanginlari ve diger hizmetleri ile birlikte toplamda 57 olaya hizli bir sekilde müdahale etti. Büyüksehir Itfaiyesinin hizli ve etkin müdahalesi ile yanginlar yayilmadan kontrol altina alindi.

"BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ TÜM BİRİMLERİ İLE TEYAKKUZ HALİNDEDİR" 

Sosyal medya hesabindan çikan yanginlarla ilgili bir açiklama yapan Aydin Büyüksehir Belediye Baskani Özlem Çerçioglu, “Cigerlerimiz yaniyor... Ülkemizin çesitli bölgelerinde çikan yanginlari büyük bir üzüntü ile takip ediyorum. Yanginlardan etkilenen tüm bölge vatandaslarimiza geçmis olsun dileklerimi iletiyor, herkesi dikkatli olmaya davet ediyorum.” dedi. Aydin’da yasanan yanginlar hakkinda da vatandaslara uyarilarda bulunan Baskan Çerçioglu, çikan yanginlara da dikkat çekerek, “Ekiplerimiz gün boyunca yogun gayret göstererek yanginlara müdahale etti. Büyüksehir Itfaiyesi tüm birimleri ie teyakkuz halindedir. Sadece itfaiye ekiplerimiz degil, is makinelerimiz de en zorlu sartlar için hazir. Vatandaslarimiz özellikle dikkat etmelerine ve herhangi bir yangin aninda öncelikli olarak 112 numarali hattan ihbarda bulunmalarini istiyoruz.” seklinde konustu.

ORMANA GİRİŞLER YASAKLANDI

Ayrıca Aydın'da ormanlara girişler de yasaklandı. Aydın Valiliği'nden yapılan açıklamada; "Artan hava sıcaklıkları nedeniyle Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile yapılan istişare sonucu Kuşadası Dilek Yarımadası Milli Parkı yeni bir karar alınıncaya kadar giriş ve çıkışa kapatılmıştır." ifadelerine yer verildi.