DENİZLİ
Giriş Tarihi : 15-03-2022 17:12   Güncelleme : 15-03-2022 17:12

Bağımlılıkla mücadeleye muhtarlarda destek verecek

Denizli’de Merkezefendi İlçe Kaymakamı Dr. Adem Uslu başkanlığında mahalle muhtarlarına yönelik Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) tanıtım toplantısı düzenlendi. Toplantıda muhtarlardan bağımlılıkla mücadelede tam destek istendi.

 Bağımlılıkla mücadeleye muhtarlarda destek verecek

İlçeye bağlı 50 mahalle muhtarının katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda bağımlılıkla mücadelenin tabana yayılmasını sağlamak adına muhtarlardan destek istendi.  Bağımlılıkla mücadelenin ülke huzuruna olumlu yansımalarından bahseden Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, Yeşilay Şubesinin bu mücadelede en büyük paydaşlarından biri olduğunu belirtti. Yeşilay Şube Başkanı Hakan Şirin, İstanbul’un işgalinde düşman devletlerin sadece askeri güç kullanmadığını, Sepetçiler Kasrına gemiler ile getirilen alkolün işgale karşı direnişi kırmak adına halka ücretsiz dağıtıldığını, bugünde aynı stratejini uyuşturucu madde ile yapıldığına şahit olduğumuzu belirtti. Muhtarların desteği ile daha güçlü mücadele verilebileceğini belirten Hakan Şirin, talep halinde muhtarlarımızın belirttiği yerlerde de eğitim faaliyetlerinin olabileceğini belirtti.

Ücretsiz destek verilecek

Yeşilay’ın bağımlılıklardan uzak, iyi ve sağlıklı bir toplum için çalıştığını belirten Yeşilay Denizli Şube Başkanı Hakan Şirin “Sağlıklı bir toplum için bağımlılıkların oluşmadan önlenmesi, bireylerin küçük yaşlardan itibaren iyi yaşam alışkanlıkları kazanması büyük önem taşıyor. Yeşilay olarak biz de bu bakış açısıyla pek çok proje hayata geçiriyor; okul sıralarından itibaren çocuklara ve hangi yaşta olursa olsun sağlığın peşinden giden tüm insanlarımıza temas ederek onların yaşam boyu sürdürecekleri alışkanlıklar edinmelerini hedefliyoruz. Bağımlılığın oluştuğu durumlarda ise bağımlı bireylere ve ailelerine Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) çatısı altında ücretsiz psikolojik ve sosyal destek sağlıyoruz. Şehrimizde de Yeşilay Şubemiz ve YEDAM’larımız ile hemşerilerimizin ihtiyaç duydukları her an yanlarında, bir telefon uzaklarındayız. Birlikte hayata dair umudu, sağlığı, iyiliği yeşertelim istiyoruz ve bu nedenle bu yıl Yeşilay Haftası’nda ‘Yeşilay Varsa Hayat Var’ diyoruz. Herkesi de bizimle birlikte mücadeleye davet ediyoruz” dedi