GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-06-2021 23:29   Güncelleme : 10-06-2021 23:29

Bakan Koca açıkladı: Aşılama programında 4 grup daha başlıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca aşılama programında 4 yeni grubun aşılanmasına başlanacağını açıkladı. Bakan Koca Twitter hesabından yaptığı paylaşımda avukatlar, berber ve kuaförler, lokanta, kafe, restoran çalışanları ve gıda üretim/dağıtım sektöründe çalışan vatandaşların aşılanmasına başlanacağını açıkladı.

Bakan Koca açıkladı: Aşılama programında 4 grup daha başlıyor

Türkiye aşılama programında 4 grubun daha aşılamasını başlatıyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Pazartesi gününden itibaren 40 yaş üzerindeki vatandaşların aşılanmasına başlanacağını açıklamıştı. Bakan Koca yaptığı son açıklamanın ardından dört farklı grupta daha aşılamanın başlayacağını açıkladı.

Bakan Koca 11/06/2021 (Cuma) tairihinden itibaren gıda üretim ve dağıtım sektörü ile kafe, lokanta ve restoran çalışanlarının aşılanmaya başlayacağını açıkladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Twitter hesabından duyurduğu aşılama programında şu ifadeleri kullandı; " Aşı programımızda meslek gruplarımızın tanımlanmasına devam ediliyor. Yarından itibaren Gıda üretim ve dağıtım sektörü ile kafe, lokanta ve restoran çalışanları da programa dahil ediliyor. Bu güce güvenin"

BERBER VE KUAFÖR SEKTÖRÜNDE ÇALIŞANLARI PROGRAMA DAHİL EDİLDİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca gıda üretim ve dağıtım sektörü ile kafe, lokanta ve restoran çalışanlarının yanı sıra berber ve kuaförlerin de 11 Haziran'dan itibaren aşı olabileceklerini Twitter'dan yaptığı paylaşımla duyurdu. Koca, "Aşı programı kapsamında berber ve kuaförler de aşılanmaya başlıyor. Randevularınızı yarından itibaren alabilirsiniz. Bu güce güvenin." dedi.

AVUKATLARDA DA AŞILAMA 11 HAZİRAN'DAN İTİBAREN BAŞLIYOR

Aşılama programında bir diğer yeni grup ise avukatlar olacak. Tıpkı diğer sektörlerde olduğu gibi avukatlarda da aşılama süreci 11 Haziran'da başlayacak. Yaş durumuna bakılmadan uygulanacak aşılama takvimini Twitter hesabından yaptığı paylaşımla duyuran Koca; "Yaş kısıtlaması olmadan tüm avukatlar aşı programına dahil oluyor. Yarından itibaren tüm avukatlarımız aşı olabilirler. Bu güce güvenin." ifadelerine yer verdi. 

Ülke genelinde 32.278.085 doz aşı yapılırken 18.781.852 kişiye ilk doz, 13.496.233 kişiye de ikinci doz coronavirüs aşıları yapıldı.