GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-08-2021 21:28   Güncelleme : 18-08-2021 21:28

Bakan Koca Bilim Kurulu toplantısının ardından konuştu: 3.doz aşılarla ilgili dikkat çekici açıklama!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Koca, Milli Eğitim Bakanlığı ve Yüksek Öğretim Kurulu'na rehber hazırlandığını açıkladı.

Bakan Koca Bilim Kurulu toplantısının ardından konuştu: 3.doz aşılarla ilgili dikkat çekici açıklama!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Coronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, okulların ve üniversitelerin açılmasıyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı ve Yüksek Öğretim Kurulu ile istişare içinde olduklarını söyledi. Koca, okulların ve üniversitelerin açılabilmesi için rehber hazırlandığını duyurdu.

"MUTASYONLAR TEDBRİLERDE BİR DEĞİŞİKLİĞE SEBEP OLMUYOR"

Mutasyonlarla ilgili değerlendirmede bulunan Koca, "Virüsü tanıyoruz, tedavi yöntemlerimiz hergün gelişiyor ve aşı programımız başarıyla sürüyor. Virüsün mutasyona uğraması bekelenen bir durum ve bu mutasyonlar tedbirlerde bir değişikliğe sebep olmuyor." dedi.

Kapalı ortamlarda maske takılmasına dikkat çeken Koca, "Salgın bitmiş virüs yok olmuş değil. Korkmayın ama tedbiri de elden bırakmayın. Virüse yiğitlik ise asla yapmayın."ifadelerine yer verdi.

3.DOZLARLA İLGİLİ BAKAN KOCA'DAN DİKKAT ÇEKİCİ AÇIKLAMA

3.doz aşılarla ilgili dikkat çekici ifadeler kullanan Bakan Koca, "3.doz aşı olmuş kişilerin iki doz aşı olmuş kişilere göre hem hastalığa yakalanma hem de hastane ve yoğun bakıma yatışta daha iyi korunduğu anlaşıldı."dedi.

Üniversitelere kayıt yaptıracak 18 yaşından küçük kişilerin de aşı talebinde bulunabileceğini aktaran Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 12 yaşından büyük kronik hastalığı bulunanların aşı programına dahil edildiğini hatırlattı.