GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-06-2021 14:12   Güncelleme : 01-06-2021 14:12

Bakan Koca'dan maske açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca normal hayata dönüş için eylül ayını işaret etti.

Bakan Koca'dan maske açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Kabine Toplatısı'nın ardından basın mensuplarıyla buluştu. Maskelerin çıkartılabilmesi için toplumsal bağışıklığa ihtiyaç olduğunu vurguladı. Bakan Koca yaygın aşı yapılmasına dikkat çekti ve haziran ile temmuz aylarında yoğun bir şekilde aşı yapmak istediklerini belirtti. 

YERLİ AŞIDA FAZ-3 ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR

Toplumsal bağışıklık oluşmadıkça maskenin devre dışı bırakılmasını önemsemediklerini ifade eden Bakan Koca, bu yüzden maskelerin ancak eylül ayında çıkarılabileceğini belirtti. Bakan Koca, "Okullar, üniversiteler, yüksek okullar dahil olmak üzere normal hayata dönülmesini istiyoruz." dedi. Çalışmaları devam eden yerli aşı hakkında da bilgi veren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, iki hafta sonra Faz-3 çalışmalarına geçileceğini belirtti. 

20 YAŞ ALTINA HAZİRAN SONU İŞARET EDİLDİ

Prof.Dr. Uğur Şahin ile de görüştüğünü belirten Bakan Koca, "Haziran ayında 30 milyon dozu tamamlayacağız." diye konuştu. 30 milyon doz aşının gelmesi halinde 20 yaşa kadar aşılamanın gerçekleştirilebileceğini belirten Koca, aşılama oranın ise giderek yükseldiğini belirtti.