SİYASET
Giriş Tarihi : 04-10-2021 13:19   Güncelleme : 04-10-2021 13:19

BBP İl Başkanı Karateke, Yöresel tatlara tüketici daha kolay ulaşabilmeli

BBP İl Başkanı İsmail Karateke ve yönetim kurulu üyeleri Kale ilçesinde ilce teşkilat binasını ziyaret ettikten sonra bu yıl ikincisi düzenlenen Kale İlçesi Yöresel Ürün ve Sanat Festivali’nde acılan stantları gezdi. Başkan Karateke damak çatlatan tatları herkes denemeli bu yöresel ürünlere tüketicinin daha kolay ulaşabilmesi için projeler hazırlanmalı dedi

BBP İl Başkanı Karateke, Yöresel tatlara tüketici daha kolay ulaşabilmeli

Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanı İsmail Karateke il yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Kale ilçesine gitti. İlce binasını ziyaret eden Başkan Karateke Kale ilce başkanı Kadir Özsoy dan ilce ve parti çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı.

Başkan Karateke daha sonra Kale Belediyesi tarafından bu yıl ikinci kez düzenlenen Yöresel Ürün ve Sanat Festivali’nde ilçeye bağlı 32 mahalle muhtarlığı tarafından acılan yöresel tatların tanıtıldığı stantları gezdi.

Stantlarda bölgede üretilen ürünlerin yanında bu bölgeye ait yemeklerinde tanıtıldığına dikkat çeken BBP il Başkanı Karateke ilçenin tanıtımı adına yapılan çok güzel bir çalışma olduğunu söyledi.  Kale nin damak çatlatan tatlarını herkesin denemesi gerektiğini bu yöresel ürünlere tüketicinin daha kolay ulaşabilmesi için projeler hazırlanması gerektiğine dikkat çeken Başkan Karateke   Mahallelere ait stantlarda ürünlerin sergilendiği festivalde, basta biber tatarı ve Kale baklavası olmak üzere ilçeye özgü lezzetler var. Festival için çok güzel organizasyon yapılmış. Herkes Kale ye gelmeli festival alanını gezmeli. İlçeye özgü tatların tadına bakmalı. Diğer ilçelerimizde de bu tur yöresel urunlerin tanıtıldığı özel günler olmalı dedi.