SİYASET
Giriş Tarihi : 27-04-2022 00:58   Güncelleme : 27-04-2022 15:02

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ VE ALPEREN OCAKLARI İFTARDA BULUŞTU

Büyük Birlik Partisi İl Başkanlığı ve Alperen Ocakları İl Başkanlığı "Büyük Birlik" Adı Altında İftar Yemeği Verdi.

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ VE ALPEREN OCAKLARI İFTARDA BULUŞTU

Büyük Birlik Partisi Uşak il teşkilatı ve Alperen Ocakları Uşak il başkanlığı bugün ortaklaşa özel bir düğün salonun'da "Büyük Birlik adı altında iftar yemeği vererek tüm partilileri bir araya getirdi.

Büyük bir katılımın olduğu iftar yemeğinde tek salon gelen misafirleri almakta zorlanınca hemen il yönetimi ve Alperen ocakları il başkanlığı devreye girerek özel düğün salonunda ek bir salon daha açtırdı.

Kuran-ı kerim okunarak ve dualar edilerek başlayan "Büyük Birlik" iftar yemeğine BBP Genel Başkan Yardımcısı Erhan Taşdemir, BBP MKYK üyesi Uğur Karaca,Uşak Deri Karma Organize Sanayi BVölgesi Başkanı İbrahim Karahallı,Alperen Ocakları Genel Başkan Yardimcisi Ali Karaca,Afyon BBP Merkez İlçe Baskani Süleyman Çağlar,Çivril Alperen Ekibi,BBP Uşak il başkanı Erhan Şahin ve Alperen Ocakları Uşak İl Başkanı Mehmet Kahvecinin yanısıra ilçe teşkilatları da katılım sağladı.

İftar yemeğinde gelen misafirlere bir konuşma yapan Alperen Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Ali Karaca yaptığı konuşmada şu sözlere yer verdi;;

Değerli dava arkadaşlarım, kıymetli büyüklerim, hanımefendiler, beyefendiler Alperen Ocaklarımızın ve Büyük Birlik Partimizin düzenlemiş olduğu “Birlik” iftarına hoş geldiniz sefalar getirdiniz.

İftar programımızın temasını birlik olarak belirledik. Çünkü ülkemizin ve milletimizin içinde bulunduğu durumda en çok birliğe ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Türkiye Cumhuriyeti devletimiz stratejik konumu itibariyle bölgesinde önemli bir güç haline gelmiştir. Suriye’de, Irak’ta, Libya’da, Kıbrıs’ta, Doğu Akdeniz’de ve Ukrayna’da yaşanan gelişmelere devletimiz seyirci kalmamış, gücünü göstererek gelişmelere müdahil olmuştur. Bir taraftan emperyal güçler tarafından beslenen terör örgütleri ile mücadele ederken, diğer tarafta dünya siyasetinde de yer alma ve söz sahibi olma mücadelesi verilmektedir. Türkiye’nin kendi milli stratejisiyle geleceğine yön vermesi bizim birliğimizle olacaktır. Ayrıca yakın zamana kadar sınırlarımız içinde olan Kerkük, Musul, Halep ve Batı Trakya gibi gönül coğrafyamız ile beraber olabilmemiz de bizim birliğimizle sağlanacaktır. Kendi ülkemiz içerisinde de gelirin adilce dağıtıldığı, nimeti kullananların külfete de katlandığı, külfete katlananların nimete de ulaşabildiği, Anadolu insanının refaha erdiği , çiftçinin, esnafın, emeklinin, işçinin, emek verenin karşılığını aldığı bir ülke hayali içinde birlik olmaya ihtiyaç vardır.

Bizler inanıyoruz ki; Türk milleti birlik olursa içinde bulunduğu her zorluğun üstesinden gelecektir. Ben bir kere daha bütün vatandaşlarımızı birlik olmaya, Büyük Birlik olmaya davet ediyor, katılımlarından dolayı bütün misafirlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.