GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-08-2021 15:45   Güncelleme : 29-08-2021 15:45

Büyükçekmece Boşanma Avukatı Nasıl Seçilmeli?

Boşanma sürecinde hukuki destek almak bireylerin bu süreci daha rahat ve daha avantajlı bir şekilde atlatma onları için oldukça önemlidir. Boşanma süreçleri genellikle çekişmeli ya da çekişmesiz olmak üzere yani anlaşmalı olmak üzere iki çeşit de gerçekleşir. Özellikle çekişmeli boşanma süreçlerinde bireylerin var ise çocuklarla ilgili ya da miras durumu ile ilgili olarak anlaşmazlığa düşmeleri söz konusu olabilmektedir. Bu anlamda boşanma sürecinde herhangi bir haksızlığa ve hukuksuzluğa uğramamak için profesyonel bir destek almak son derece büyük bir önem arz etmektedir. Büyükçekmece boşanma avukatı ya da genel anlamda boşanma avukatı tercih ederken dikkat edilmesi gereken çok önemli püf noktaları bulunmaktadır. A

Büyükçekmece Boşanma Avukatı Nasıl Seçilmeli?

Avukat seçiminin püf noktaları
Avukat seçiminin önemli püf noktalarından biri özellikle avukatların mesleki anlamda tecrübelerini göz önünde bulundurmaktadır. Gerek boşanma avukatı seçiminde olsun gerekse diğer avukat hizmeti ihtiyaçlarında olsun avukatların mezun olduğu üniversitelerden iş tecrübelerine ve kazanmış olduğu davalarına kadar mesleki anlamda portföyleri incelenmelidir. Aynı zamanda yapılabilecek diğer bir önemli adım ise avukatlarla sürece yüz yüze konuşmak ve yüz yüze atlatmayı sağlamaktır. Çünkü özellikle aile ile ilgili konuların ve problemlerin yüz yüze anlatılarak avukatın sürece dahil edilmesi büyük bir önem arz etmektedir. Öte yandan diğer bir husus ise ücret noktasında uygun bir fiyat politikası belirlemek ve fiyat ile ilgili ortak mutabakata varmaktır. Maalesef piyasada özellikle de bireylerin içinde bulundukları zorlu psikolojik süreçten pay çıkarmak isteyen bir takım çıkar mensupları olacaktır. Bunlar büyük oranda fazla miktarlarda ücret talep ederek bireylerin içinde bulundukları zorlu koşullarına faydalanma gayesi gidebilmektedirler. Bu yüzden özellikle boşanma avukatı seçiminde birden fazla avukat ile görüşmek bireylerin fiyat politikası konusunda akıllarında bir skala oluşmasına fayda sağlayacaktır.
Avukatlık mesleği en kutsal mesleklerden biridir
Özellikle avukatlık mesleği ülkemizde yapılan en kutsal mesleklerden biri olarak kabul edilmektedir. Çünkü bu meslek bireylere hukuki anlamda destek sağlamakta ve etkin bir  savunma hakkı gibi anayasal bir hakkın yerine getirilmesi konusunda fedakar bir çalışma prensibini gece gündüz demeden yerine getirmektedirler.