GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-01-2023 11:44

Büyükşehir Belediyesi'nin ‘Kırsal Kalkınma Destek Başvuruları Devam Ediyor

Başkentte kırsal kalkınma hamlesi başlatan Ankara Büyükşehir Belediyesi, artan mazot fiyatları nedeniyle yerli üreticilere ekonomik yönden destek olmak amacıyla mazot desteğinde bulunmaya devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi'nin ‘Kırsal Kalkınma Destek Başvuruları Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentte kırsal kalkınmanın geliştirilmesi amacıyla 2023 yılında da çiftçilere mazot ve sıvı gübre, balıkçılara ise mazot desteğinde bulunuyor

Yerli üretime teşvik etmek amacıyla ‘baskenttarim.ankara.bel.tr’ adresi üzerinden online devam eden mazot desteği başvuruları, Çiftçi Kayıt Belgesi (ÇKS) ve traktör ruhsatı olan çiftçiler için 29 Ocak, Su Ürünleri Kooperatiflerine üyelik belgesi ve balıkçı gemisi ruhsat tezkeresi olan balıkçılar için ise 22 Ocak tarihine kadar devam edecek.

Destekler çiftçi ve balıkçıların Başkent Kartlarına yatırılacak.

Yerli üretimin artırılması ve topraktan yüksek verim elde edilebilmesi amacıyla üreticilere verilen sıvı gübre desteği 2023 yılı boyunca sürdürülecek. Organomineral ve mikrobiyal içerikli Sıvı gübre desteğinden yararlanmak isteyen üreticiler de ‘baskenttarim.ankara.bel.tr’ adresi üzerinden başvuru yapabilecek.

AdminAdmin