GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-08-2021 19:38   Güncelleme : 25-08-2021 19:38

CBÜ'den "hibrit" kararı!

Uzun zamandır kapalı olan ve Eylül ayının yaklaşmasıyla birlikte merak konusu olan üniversitelerin durumu belli olmaya başladı. Manisa Celal Bayar Üniversitesi senato kararıyla yeni sezonda yüz yüze eğitime geçileceğini açıkladı.

CBÜ'den

Manisa Celal Bayar Üniversitesi yeni sezona yüz yüze eğitimle başlanacağını açıkladı. Üniversiteden yapılan açıklamada derslerin bir kısmının online olacağı duyuruldu.

Üniversitenin resmi internet hesabından yapılan açıklamada derslerin yüzde 40'nın online eğitimle verileceği belirtilirken bu derslerin hangisi olacağı ise kredi notlarına göre belirlenecek. Güzel Sanatlar Fakültesi, Mimarlık Fakültesi'nin Mimarlık bölümü ve Fen Edebiyat Fakültesi'nin İngilizce Mütarcim Tercümanlık bölümü ile Yabancı Diller YÜksekokulu hazırlık sınıfında yüz yüze işlenecek, yüzde 40'ı ise online olacak.

Üniversitenin açıklamasına göre online derslerin sınavları da online olacak; yüz yüze derslerin sınavları ise yüz yüze gerçekleştirilecek. Manisa Celal Bayar Üniversitesi detaylı bilgilerin en geç 27 Ağustos'ta paylaşılacağı aktarılırken; salgının seyrine göre yeni kararların alınabileceği belirtildi.

Üniversite, ayrıca öğrenci ve personelleri de aşı çağırısı yaptı.