AYDIN
Giriş Tarihi : 03-06-2021 19:30   Güncelleme : 03-06-2021 23:53

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçaroğlu Aydın'da

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Aydın'da vatandaşlarla bir araya geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçaroğlu Aydın'da

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu İzmir'de gerçekleştirdiği Efes Tarlası Yaşam Köyü projesinin ardından Aydın'a geçti. Aydın'da ilk olarak İncirliova İlçesi'nde tarım işçileri ile bir araya gelen CHP Lideri, daha sonra ise bir kahvehaneye uğradı ve vatandaşın sorunlarını dinledi.

İNCİRLİOVA'DA KANAAT ÖNDERLERİ VE MUHTARLARLA BULUŞTU

İncirliova'dan sonra Aydın Kanaat Önderleri ve Muhtarlar buluşması da gerçekleştiren Kılıçdaroğlu, illerde vatandaşlarla buluştuklarını aktardı. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, "Efendim hepinize yürekten teşekkür ederim. Zaman zaman illere gidiyoruz, illerde vatandaşlarla buluşuyoruz. Sabahleyin de bir çilek serasına gittik çilek toplayan kadınlarla birlikte olduk. Onlar hayatlarından kısmen de olsa memnunlar; ürünü seradan topluyorlar dolayısıyla belli yerlere, tüketim merkezlerine ulaştırabiliyorlar, gelir de elde edebiliyorlar. Arzu ederiz ki; herkes elde ettiği gelirden ötürü mutlu olsun, her evde huzur, her evde bereket olsun.

Gittiğim illerde bu tür ziyaretler yapıyorum ama o ilin kanaat önderleriyle de beraber olmaya özen gösteriyorum. Çünkü siyasetçi olarak benim bir sorumluluğum var ben bunun farkındayım. Ama kanaat önderi olarak sizin de sorumluluğunuz var. Kanaat önderi olmak sıradan bir olay değil. Bir kişiye gel şunu kanaat önderi yapalım deseniz olmaz. Kanaat önderini toplum çıkarır zaten. Bazen seçimle gelirsiniz oraya, bazen seçim olmaz ama halk sizi kanaat önderi olarak görür. Dolayısıyla kanaat önderlerinin kendine göre bir sorumluluğu var. Vatandaş sıkıştığı zaman gelir, şunun bir düşüncesini alayım, bakayım bu sorun konusunda ne düşünüyor acaba diye sizin düşüncenizi bir şekliyle almak ister. O nedenle kanaat önderleriyle bir araya gelmek benim açımdan son derece önemli..."  diye konuştu. 

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu daha sonra ise Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin toplu açılış törenine katıldı. CHP Lideri Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nu ise makamında ziyaret etti.

 

CHP Genel Başkanı Aydın'da turizm sektörü temsilcileri ile de bir araya geldi ve sektör temsilcilerini dinledi. Kılıçdaroğlu, Kuşadası'na geçerek Kuşadası Belediyesi ile Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin ortak projesi olan Ada Camping'in açılışını gerçekleştirdi ve daha sonra ise Aydın Tekstil Yaşam Alanı'nda da incelemelerde bulundu.

KUYUCAK VE BUHARKENT'TE ÇERÇİOĞLU VATANDAŞLA BİR ARAYA GELDİ

Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkanı Özlem Çerçioğlu ile Cumhuriyet Halk Partisi'nin Aydın milletvekilleri Bülent Tezcan, Süleyman Bülbül ve Hüseyin Yıldız'ın yanı sıra CHP heyetiyle birlikte Kuyucak ve Buharkent'te vatandaşlarla bir araya geldiler. Kılıçdaroğlu'nun Aydın ziyareti öncesinde ise CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, Aydın Milletvekili Bülent Tezcan ve CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır ile birlikte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Aydın ziyareti öncesinde partilileri ve vatandaşı bilgilendirdiler.