SİYASET

CHP KADIN KOLLARI BANAZ'I ZİYARET ETTİ

Cumhuriyet Halk Partisi MYK Üyesi Hatice Semerci'nin önderliğinde Banaz'ı ziyaret etti. Ziyarette Uşak Kadın Kolları Başkanı Ayşe Ayaz, Merkez İlçe Başkanı Leyla Özler ve Merkez İlçe Başkanı Uğur Dümen de yer aldı.

CHP KADIN KOLLARI BANAZ'I ZİYARET ETTİ

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları bugün Uşak'ın ilçelerini ziyaret etti. Ziyaretin ilk durağı olan Banaz'da CHP MYK Üyesi Hatice Semerci, Uşak Kadın Kolları Başkanı Ayşe Ayaz, Merkez İlçe Başkanı Leyla Özler ve Merkez İlçe Başkanı Uğur Dümen yer aldı. CHP heyetine hoş geldiniz dileklerini ileten Banaz İlçe Başkanı Ayşe Yaman sözü daha sonra Kadın Kolları Başkanı Ayşe Ayaz'a verdi.

"OY KAYGISI YAŞIYORLAR"

CHP Uşak Kadın Kolları Başkanı Ayşe Ayaz Türkiye'nin kötü günlerden geçtiğini söyledi yaklaşık olarak her gün Türkiye'de 3 kadının katledildiğini sözlerini ekleyen Ayaz; "Bizler kardeşiz, yoldaşız, arkadaşız. Birçok şeyi birlikte paylaşıyoruz, birçok yerde birlikte çalışıyoruz. Mevcut iktidar birilerinden oy toplamak için andımızı kaldırıyor veya İstanbul Sözleşmesi'ni feshediyor. Tek kaygıları gideceklerini anladıkları için oy kaygısı yaşıyorlar." diye konuştu.

"TÜM MAHALLELERDE BİR TEMSİLCİMİZ OLACAK"

Cumhuriyet Halk Partisi MYK Üyesi Hatice Semerci ise örgütlenmenin önemine vurgu yaptı ve şöyle konuştu; "Biz Ağustos ayı başında kadın kolları genel başkanımız Aylin Nazlıaka ile Türkiye'de CHP kadın örgütlenmesi için yola çıktık bizi sizler seçtiniz. Türkiye'de AKP kadınlarla iktidara geldi biz kadınlarla onları iktidardan indireceğiz. İlk göreve başladığımızda Türkiye'nin fotoğrafını çektik, kadın örgütlenmesinde iyi olmadığımızı gördük. Kütahya'nın 13 ilçesinin 11 tanesinde Kadın Kolları yoktu sadece 2 tanesinde vardı; Eskişehir'de, Afyonkarahisar'da boşluklar vardı. Biz bunu başaracağız diye yola çıktık. İller bazında atamaları gerçekleştirdik, ilçelerde ise bu ayın sonuna kadar Türkiye'de örgütlenmedik hiçbir ilçemiz kalmayacak. Bundan sonra ise tüm mahallelerde örgütlenmek istiyoruz, tüm mahallelerde bir temsilcimiz olacak."