SİYASET
Giriş Tarihi : 18-07-2021 15:37   Güncelleme : 18-07-2021 15:47

CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka Uşak'ta kadınlarla bir araya geldi

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı ve CHP Parti Meclis üyesi Aylin Nazlıaka Uşak'ta kadınlarla buluştu. Nazlıaka'yı CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, CHP Uşak İl Başkanı Dr.Ali Karaoba, CHP Uşak Kadın Kolları Başkanı Ayşe Ayaz ve CHP Merkez İlçe Başkanı Uğur Dümen karşıladı.

CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka Uşak'ta kadınlarla bir araya geldi

Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye'yi gezmeye devam ediyor. Daha önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu konuk eden Uşak, şimdi de CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka'yı konuk etti. CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, CHP Uşak İl Başkanı Dr.Ali Karaoba, CHP Uşak Kadın Kolları Başkanı Ayşe Ayaz ve CHP Merkez İlçe Başkanı Uğur Dümen'in yanı sıra CHP MYK Üyesi Hatice Yiğen Semerci, Bornova İlçe Kadın Örgütü ve Hatay-Tarsus İlçe Başkanı Mehmet Şirin katıldı.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka'yı Pınarbaşı'nda karşılayan CHP heyeti, daha sonra ise Sivaslı İlçe Lokali'nde partilerle bir araya geldi. Sivaslı Belediye Başkanı Hürriyet Şafak'ın da yer aldığı buluşmada, CHP Uşak Kadın Kolları Başkanı Ayşe Ayaz Aylin Nazlıaka'ya hoş geldiniz dedi. 

"KADIN YOKSA DAHA SIKINTILI BİR YAŞAM VARDIR"

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak İl Başkanı Ali Karaoba ise "Sivaslı'dan başlayıp Uşak'ı onurlandıran, gururlandıran, tuttuğunu koparan, geçmiş dönemde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı'na kök söktüren bugün de 'Yaşam Hak, Yaşamak' projesinin mimarı ve Türkiye'yi karış karış gezen Parti Meclis Üyemiz Aylin Nazlıaka'ya hoş geldiniz diyorum"dedi. Karaoba, proje üretemenin çok kolay olduğunu dile getirirken Karaoba, kadınlar olmadan siyasetin olmayacağını belirtti. Karaoba, "Kadın yoksa şiddet daha fazladır, kadın şefkati yoksa daha sıkıntılı bir yaşam vardır." diye konuştu.

"KADIN ÜYE SAYIMIZI YÜZDE 50'YE ÇIKARACAĞIZ"

CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba yönetime geldikten sonra il ve ilçelerde üyesi olmayan köy bırakmadıklarını belirtirken; kadın üyesi olmayan köy bırakmamak istediklerini de açıkladı. Karaoba, "Bugün bu çalışmayı aktif hale getiriyoruz. Uşak'ın üyeleri içerisinde yüzdde 31 oranla kadın üyemiz mevcut bunu biz yüzde 50'ye çıkaracağımıza Kadın Kolları Başkanımız Ayşe Ayaz ile bütün ilçe başkanlarımız ile hepinize söz veriyoruz."şeklinde konuştu. 

YALIM; "KADIN OLMADAN İKTİDAR OLUNMAZ"

CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba'dan sonra konuşan CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Aylin Nazlıaka'ya ve tüm katılımcılara hoş geldiniz dedi. Uşak'ın beş ilçesinden sadece Sivaslı'nın CHP yönetiminde olduğunu vurgulayan Yalım, Aylin Nazlıaka ile olan bir anısını da paylaştı. Yalım, "Kadın olmadan iktidar olunmaz çünkü nüfusun yüde 51'ini kadınlar oluşturuyor. Kadınların daha fazla siyasette olmalarıyla, çalışmalarıyla biz Allah'ın izniyle iktidar olacağız."diye konuştu.

"HER TÜRLÜ KOKMUŞLUĞU SORGULAMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ise açıklamasında "AKP iktidara gelirken yoksulluğu, yolsuzluğu ve yasakaları yok edeceğiz diye geldi ama üç şeyde de zirve yaptı bir de buna dördüncüyü eklediler: yüzsüzlük. Bizim iktidarımızda bütün bu sorunlar çözülecek ve biz onların her türlü yüzsüzlüğüne rağmen her ay 10 bin dolar siyasetçi kim sorunusunu sormaya, 128 milyar dolar nerede sosunu sormaya, mafya-devlet-ticaret üçgeni içerisinde her türlü kokmuşluğu sorgulamaya devam edeceğiz."dedi.

"MİLLET İTTİFAKI MİLLET İKTİDARINA DÖNÜŞSÜN"

Kadınlar olarak yollarda olduklarını da aktaran Nazlıaka, her gün bir ilde olduklarını belirtti. Nazlıka, "Gittiğimizde şunu görüyoruz ki halk artık illahlah demiş. Halk artık değişim istiyor. Tüm Türkiye'ye bahar gelsin ve Millet İttifakı millet iktidarına dönüşsün. Halk biziz, halkın iktidarını da bizler kuracağız."diye konuştu.

HÜRRİYET ŞAFAK'TAN KADIN KOLLARINA HALI HEDİYESİ

Sivaslı İlçe Lokali'nden sonra Sevgi Evi'nin açılışını gerçekleştiren Nazlıaka, daha sonra Sivaslı Belediye Başkanı Hürriyet Şafak'ı ziyaret etti. Ayrıca Sivaslı Belediye Başkanı Hürriyet Şafak kadın kollarına ev halısı hediye etti ve Nazlıaka Sivaslı'da son olarak Bungalov Evleri'nin açılışını gerçekleştirdi.