SİYASET

CHP MYK ÜYESİ HATİCE SEKMEN UŞAK'TA PARTİYİ ZİYARET ETTİ

Cumhuriyet Halk Partisi MYK Üyesi Hatice Sekmen Uşak'ta CHP heyetini ziyaret etti. Ziyaret esnasında parti il binasında basın açıklaması düzenlendi. MYK Üyesi Sekmen basın açıklamasında örgütlenmenin önemine vurgu yaptı.

CHP MYK ÜYESİ HATİCE SEKMEN UŞAK'TA PARTİYİ ZİYARET ETTİ

Cumhuriyet Halk Partisi MYK Üyesi Hatice Sekmen Uşak'ta ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret sırasında sivil toplum kuruluşları ve esnafı ziyaret eden Sekmen ve İl Başkanı Ali Karaoba, Kadın Kolları Başkanı Ayşe Ayaz, Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Leyla Özler daha sonra da parti il binasına geçti.

"HALKI AYAĞA KALDRIRMAYA ÇALIŞIYORUZ"

3-4 Şubat'ta başlayıp 11 Mart'ta Kemal Kılıçdaroğlu ziyaretiyle devam eden Cumhuriyet Halk Partisi'nin Uşak programı kapsamında yeni isim CHP MYK Üyesi Hatice Sekmen oldu. Ziyaretinden dolayı kendisine teşekkür eden CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba Cumhuriyet Halk Partisi'nin halkı ayağa kaldırmaya çalıştığını, sorunları yerinde tespit ettiklerini vurguladı. Karaoaba örgütsel çalışma içerisinde oldukalrının altını çizerken bu çalışmalarda kadın kollarının öncülük ettiğini belirttti. 

"ÜLKE FRENİ PATLAMIŞ KAMYON GİBİ YOKUŞ AŞAĞI GİDİYOR"

CHP İl Başkanı Ali Karaoba Türkiye'nin freni patlamış kamyon gibi yokuş aşağı gittiğini söyledi. Karaoba yaptığı açıklamada; "Gece yarısı tek kalemle kendilerinin imzaladığı İstanbul Sözleşmesi'ni kimseye sormadan milletvekillerinin iradesini hiçe sayarak yok eden bir zihniyet var. İki yıl içerisinde dört defa değiştirilen Merkez Bankası Başkanı... Kafasına göre faiz artıran, kafasına göre faiz düşüren, faizde sebep-sonuç ilişkisini kuramayan, benim alanım ekonomi deyip her konuda karar veren tek adam rejimiyle yönetilmeye başlıyoruz." şeklinde konuştu.

"BÜTÜN MAHALLELERDE BİR AĞI GİBİ ÖRGÜTLENECEĞİZ"

CHP MYK Üyesi Hatice Sekmen ise yaptığı basın açıklamasında kadın örgütlenmesini önemsediklerini söyledi. Yönetime ilk geldiklerinde il başkanlarının, ilçe başkanlarının, örgütlenmenin oldukça zayıf olduğunun altını çizdi ve tamamlamak için hızlı bir çalışma içerisinde olduklarını vurguladı. Sekmen yaptığı açıklamada bölgelere dağıldıklarının da altını çizerek eksik olan ilçeleri tamamladıklarını belirtti. İlk altı aylık hedeflerini gerçekleştirdiklerini söyleyen Sekmen sonraki yeni hedeflerini de açıkladı. CHP MYK Üyesi Hatice Sekmen; "Bu ayın sonunda örgütlenmemiş hiçbir ilçemiz kalmayacak. Bundan sonra da bir örümcek ağı gibi bütün mahallelerde örgütleneceğiz. Her mahallede bir elimiz, bir ayağımız olacak." dedi.

YAŞAM HAK PROJESİ

CHP MYK Üyesi Hatice Sekmen Yaşam Hak Projesi'ni de anlatıı. Sekmen, proje kapsamında mağdur olan,istismara uğrayan bütün kadınlara ve çocukalara yardımcı olduklarını söyledi. 7 gün 24 saat işleyen bir merkezlerinin de olduğunu vurgulayan Sekmen, 444 82 85 numaralı telefondan kendilerine ulaşabileceklerini belirtti. Proje kapsamında ücretsiz avukat desteği, ücretsiz psikolojik destek sağladıklarını, sığınma evleri sağladıklarını, mahkemeleri takip ettiklerini söyledi.

CHP'li isimler daha sonra ise zor durumda olan ailelerin çocuklarına tablet hediye etti.