SİYASET
Giriş Tarihi : 05-09-2021 10:47   Güncelleme : 05-09-2021 11:01

CHP Uşak İl Danışma Kurulu Toplantısı yapıldı

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak İl Danışma Kurulu Toplantısı Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. Danışma Kurulu Toplantısı'na CHP Denizli Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca'nın yanı sıra Kadın Kolları MYK Üyesi ve Ege Bölge Sorumlusu Hatice Semerci, Dilek Akagün ve Vural Köklü katıldı.

CHP Uşak İl Danışma Kurulu Toplantısı yapıldı

Cumhuriyet Halk Paritisi(CHP) Uşak İl Danışma Kurulu toplantısı yapıldı. AKM'de gerçekleşen toplantıya CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, CHP Uşak İl Başkanı Dr.Ali Karaoba, CHP Merkez İlçe Başkanı Uğur Dümen'in yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, CHP Kadın Kolları MYK Üyesi Hatice Semerci, Dilek Akagün, Vural Köklü ve partililer katıldı.

CHP İL BAŞKANI KARAOBA YAPILANLARI ANLATTI

CHP Uşak İl Danışma Kurulu Toplantısı'nda ilk konuşan isim İl Başkanı Ali Karaoba oldu. Karaoba göreve geldikleri ilk günden itibaren 143 defa sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ettiklerini açıkladı. Ayrıca 182 köyü de ziyaret ettiklerini de vurgulayan Karaoba, salgından dolayı parti binasını hiç kapatmadıklarını da sözlerine ekledi.

ZİYARETLER 

CHP Uşak İl Başkanı Dr. Ali Karaoba, "Mart ayında genel başkan aday adayımız Aytuğ Atıcı partiyi ziyaret etti. 8 Mart'ta kadın kolları başkanımız ve Sivaslı Kadın Kolları Başkanımızla şehit annelerini ziyaret ettik. 11 Mart'ta önceki dönem il başkanları, milletvekilleri, il genel belediye meclisi ve yeni seçilen ilçe başkanlarımızla Uşak'ın gündemini değerlendirdik." dedi. Geçtğimiz yıl partinin 97. kuruluş yıldönümü olmasından dolayı Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktıkalrını da ifade eden Karaoba, Kocatepe'ye yürüyüş yaptıklarını da sözlerine ekledi. 

İstanbul Milletvekili Müslüm Sarı ve Afyonkarahisar İl Başkanı Yalçın Görgüz'ün partiyi ziyaret ettiklerini de sözlerine ekleyen Karaoba, çarşamba pazarı esnafı ve İsmetpaşa esnafıyla bir araya geldiklerine de değindi.

"PARTİMİZİ VE UŞAK'IMIZI TEMSİL ETMEK İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPIYORUM"

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Milletvekili Özkan Yalım ise katılımcılara hoş geldiniz dileklerini iletirken sevgi ve saygılarını sundu. Yalım, "Ekonomi masasında partimizi ve Uşak'ımız temsil etmek için elimden geleni yapıyorum." diye konuştu.

"EKONOMİK BUHRANLA ÇOK ZOR GÜNLER GEÇİRİYORUZ"

CHP Denizli Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca ise Uşak'ta olmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade etti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun selamlarını da ileten Karaca, "Ekonomik buhranla çok zor günler geçiriyoruz. Ekonomik kriz giderek derinleşti ve buhrana dönüştü." dedi. Doğal afetlerin önlenemeyeceğini ancak yıkım etkisinin azaltılabileceğini de sözlerine ekleyen Karaca, "Bunu yandaş odaklı, beşli çete odaklı, rant odaklı değil; halk ve vatandaş odaklı bir iktidar analyışıyının hayata geçirilmesiyle mümkün olur." ifadelerine yer verdi. 

"84 MİLYON YURTTAŞIMIZ ÖDEMEK ZORUNDA KALDI"

Türkiye'nin bir parti devletine dönüştüğünün altını çizen Karaca, "Krizleri, afetleri, ekonomiyi yönetemediler. Hakları, adaleti, yargı bağımsızlığını; ülkemizde ne kadar kurum ve kuruluş varsa, ne kadar liyaktli kadroların anlayışı hakim olması gereken kurumlar varsa yönetemediler ve bunu 84 milyon yurttaşımız ödemek zorunda kaldı."dedi.