SİYASET
Giriş Tarihi : 03-08-2021 16:22   Güncelleme : 03-08-2021 22:19

CHP Uşak İl Örgütü Manavgat'a yardımları ulaştırdı

CHP Uşak İl Örgütü Antalya Manavgat'ta yangında mağdur olan vatandaşlara yardım etti.

CHP Uşak İl Örgütü Manavgat'a yardımları ulaştırdı

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak İl Başkanı Ali Karaoba ve Merkez İlçe Başkanı Uğur Dümen'in öncülüğünde Antalya'nın Manavgat bölgesinde çıkan orman yangınında bölgeye yardım ulaştırdı.

Antalya Manavgat'ta başlayan yangının ardından CHP Uşak il örgütü yardım kampanyası başlattı. Uşak'ta toplanan yardım paralarıya Manavgat'ta erzak alınarak  CHP Manavgat İlçe Başkanı'nın koordinesiyle  Manavgat Belediyesi'nin yardım toplama merkezine götürüldü.  

CHP Uşak İl Örgütü yaptığı açıklamada; 

Cumhuriyet Halk partisi Uşak il örgütü tarafından görevlendirilen Uşak il yöneticileri Antalya Manavgat'taki izlenimlerini aktardı.  

Hemen aynı gün sağ olsun bütün duyarlı üyelerimiz bağışta bulundular ve topladığımız miktarlarla biz buradan yönetici arkadaşlarımızla beraber manavgat'a gittik, Manavgat'ta belediyenin bir yardım toplama merkezi'nin kurulduğunu öğrendik Manavgat ilçe başkanımız da irtibata geçtik ve direkt yardım merkezine gittik. Bize bildirilen temel ihtiyaç ve acil ihtiyaçlar kuru gıda yönündeydi bu arada inanılmaz yardım geldiğini söyledi. Yardım merkezinde çok çalışan gönüllüler vardı gerçekten arı gibilerdi. Herkes bir yere yetişmeye çalışıyordu. ve itfaiye araçları hiç durmuyordu hatta söndürülmeyen bir yerdi yangında dumanlarını gördük gerçekten çok üzücü ve acı vericiydi Biz belediye başkanının, Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı'nın ve ilçe başkanının yönlendirmesiyle orada büyük bir gıda toptancısına gittik. Bizden istenen kuru gıda yani pirinç, nohut, bulgur ve makarna topladık. Yaklaşık 2 tona yakın bir kamyonet Uşak'ta topladığımız bağışlarımızla bir kamyonete doldurduk ve geri yardım toplama merkezine giderek bunları makbuz karşlığı alınan erzakları teslim ettik. Herkese bu konuda çok teşekkür ediyoruz .Halen yardım toplama devam ediyor çünkü bizden şimdi de istenen fenerli şapkalar ve diğer ihtiyaçları olan malzemeler için yardım toplamaya devam ediyoruz Manavgat Bel.Bşk.Yardımcısı Sn.İsmail Hakkı Ödevoğlu ve Manavgat Bel.Bşk.Yardımcısı Mustafa Ceylan'a ve Bağışta bulunan harkese sonsuz teşekür ediyoruz dediler.