SİYASET
Giriş Tarihi : 20-05-2022 09:39   Güncelleme : 20-05-2022 09:39

CHP’Lİ YALIM 19 MAYIS’I KUTLADI

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı.

CHP’Lİ YALIM 19 MAYIS’I KUTLADI

Atatürk’ün Bandırma Vapuru’na binerek bir milletin makus talihini değiştirdiğine dikkat çeken CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, verdiği 19 Mayıs mesajında şu ifadeleri kullandı:
“Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde başlatılan ulusal kurtuluş mücadelesinde bugünün temelleri en sağlam biçimde atılmıştır. O gün verilen mücadele, bağımsızlık ve hürriyet adına yedi düvele karşı verilen bir mücadeledir. Bu mücadelenin sonunda ise Türk milleti bağımsızlığına ve özgürlüğüne bir daha bırakmamak üzere kavuşmuştur.
Bugün hala Türk milletine pranga vurmaya çalışan, gençleri yok sayan, hor gören, gençlerin kendini ifade etmesine dahi tahammül edemeyen zihniyette kişiler olsa da Türk milleti geçmişte olduğu gibi bugün de özgürlük ve bağımsızlığını tek kişiye ya da belli bir zümreye teslim edecek kadar cesaretini yitirmemiştir!
İşte 19 Mayıs bugün çok daha anlamlı, çok daha derinden anladığımız, kutladığımız bir gündür. Bu duygu ve düşüncelerle başta gençlerimiz olmak üzere tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.”