SİYASET

CHP’Lİ YALIM, ÜRETTİĞİ ELEKTRİĞİN FAZLASINI SATAN ORTAKÖY’Ü ZİYARET ETTİ

Köye kütüphane kuran ve güneş panelleri ile elektrik üreten ve fazlasını satan Ortaköy muhtarı İlyas Sungur’u ziyaret eden CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, çalışmaları için Sungur’u tebrik etti.

CHP’Lİ YALIM, ÜRETTİĞİ ELEKTRİĞİN FAZLASINI SATAN ORTAKÖY’Ü ZİYARET ETTİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Uşak’ın Merkez ilçesine bağlı Ortaköy’ü ziyaret ederek, köy muhtarı İlyas Sungur’un çalışmalarını inceledi. Köyde bir kütüphane kuran ve güneş enerjisi panelleri ile elektrik üreten ve fazla elektriği de TEDAŞ’a satan köy muhtarı Sungur’u tebrik etti. Milletvekili Yalım, Sivaslı ilçesinde yaşayan SMA hastası ASEL bebeğin tedavi için başlatılan kampanyaya verdiği büyük destek için de Sungur ve ailesine teşekkürlerini iletti. Yalım, köydeki kütüphanede bulunan kitapları incelemeyi de ihmal etmedi.

“BU ZİYARETİNİZ BİZLERİ ONURLANDIRDI”

Muhtarlık binasında Milletvekili Yalım’ı ağırlayan Sungur, “Sayın Vekilim köyümüzü ziyarete geldiniz,
köy halkım adına çok teşekkür ediyorum. Köy halkımız sizleri her zaman bekliyordu. Daha önce 
seçimlerde de gelmiştiniz. Bu ziyaretiniz bizleri onurlandırdı. Bir takım yapmış olduğumuz işleri 
görmek maksatlı geldiniz. Size çok teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun ayaklarınıza sağlık. Her zaman bekleriz” diye konuştu.

“KÜTÜPHANE İLE OKUMA ALIŞKANLIĞI KAZANDIRDI”

Kütüphane için tebrik eden Milletvekili Özkan Yalım, “Sayın muhtarımız bir kere örnek davranışlarıyla gerçekten takdir edilecek bir muhtarımız. Bugün orta köyde ilk önce eğitim anlamında kütüphane oluşturduğundan dolayı sayın muhtarımı ben tebrik ediyorum. Kendisi İsviçre’den geldi. İsviçre’den geldiğinden dolayı hem Türkiye’nin hem de yabancı bir ülkenin ayrıca kültürünü alıp, kütüphane ile burada yaşayan vatandaşlarımıza okuma alışkanlığı kazandırdığı ve bilgiyi öğretmek adına adım attığından dolayı kendisine tebrik ediyorum” dedi.

“FAZLA GELEN ELEKTRİĞİNİ TEDAŞ’A SATIP, KÖYE GELİR KAZANDIRIYOR”

Elektrik üretimini, “ileri görüşlülük” olarak yorumlayan Milletvekili Yalım, “İlk önce köyde yaptığı yeşil
enerji yatımından dolayı kendisini tebrik ediyorum. Köyün sulama kuyusuna elektrik, güneş enerjisi
tesisatı kurdurup sulama işlemini yaptırdığından dolayı, bunun yanında caminin üzerine güneş
panelleri koydurup hatta caminin elektriğini karşılatıp ve de bunun yanında fazla gelen elektriğini de
TEDAŞ’a satıp hem camiye hem de köyün hanelerine, köyün muhtarlığına para kazandırdığından
dolayı, gelir getirdiğinden dolayı, bu ileri görüşlülüğünden dolayı kendisini çok çok tebrik ediyorum”
ifadelerini kullandı.

“70 BİN EURO DESTEK”

Asel bebeğe verilen yardım için Sungur ve ailesine teşekkür eden Yalım, “Tabi bunlar yaptığı şeyler.
Bir de yardım yönü var. Sivaslı’nın Pınarbaşı beldemizde Asel bebeğimiz var. Benim de şahsen anne ve babasıyla sayın Sağlık Bakanı’nın yanına kadar gittiğimiz bebeğimiz. Şimdi onun yardım kampanyası devam etmektedir. Sayın İlyas muhtarımız tabi İsviçre’de yaşıyor. Kızı da İsviçre’de yaşıyor. Bir bankada görevli. Çok duyarlı bir aile, sağ olsun hepsi de. Kızının da yardımlaşma kampanyasına verdiği destekten dolayı, bunu da hiç gizlemeye gerek yok, 70 bin Euro civarında bir rakam. 70 bin Euro, 600 bin TL civarında para toplayıp buraya göndererek Asel bebeğin yapılacak olan aşısıyla ilgili verdiği destekten dolayı ilk önce muhtarımız İlyas Sungur ve de kızı ve değerli ailesine tekrar teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.