SİYASET
Giriş Tarihi : 26-03-2022 16:42   Güncelleme : 26-03-2022 16:42

CHP’Lİ YALIM’DAN RTÜK BAŞKANI ŞAHİN’E: “SİZİN İTİBARINIZ MI VARDI?”

CHP Uşak Milletvekili ve Karma Parlamento Başkan Vekili Özkan Yalım, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’in “devlet kurumlarımızı itibarsızlaştırmak üzere sistemli bir kampanyaya başladığını dikkatle izliyoruz” ifadelerine yanıt verdi.

 CHP’Lİ YALIM’DAN RTÜK BAŞKANI ŞAHİN’E: “SİZİN İTİBARINIZ MI VARDI?”

 


Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, “Son zamanlarda bazı köşe yazarlarının başta RTÜK olmak üzere devlet kurumlarımızı itibarsızlaştırmak üzere sistemli bir kampanyaya başladığını dikkatle izliyoruz. RTÜK ve hiçbir kurum köşe yazarlarının gündemine göre hareket etmiyor! Köşelerden "Ayar" verilen günler mazide kaldı!” ifadelerini kullandı. Şahin’in sözlerine CHP’li Özkan Yalım’dan yanıt geldi. Yalım şunları söyledi:


“OTURDUĞU YERDEN AYAR VERMEYE ÇALIŞAN SENSİN”
“Televizyonlardaki her türlü şiddet olayına, cinayete, tacize ve tecavüze göz yuman Ebubekir Şahin, bunlarla ilgileneceğine işi gücü bırakmış iktidarı eleştiren gazetelere, televizyon kanallarına gözdağı vermeye çalışıyor. Ayar verilen günler mazide kaldı diyerek, oturduğu yerden ayar vermeye çalışan asıl sensin!”


“HİÇBİR ÖZELLİĞİNİZ YOK”
“Ayrıca affedersiniz ama hangi itibardan bahsediyorsunuz? İtibardan tasarruf olmaz dediğiniz lüks araçların itibarı mı, milletin vergileriyle yapılan sarayların itibarı mı, yoksa yine halkın parasıyla beşli çeteye peşkeş çekilen yerlerin itibarı mı? Sizin zaten bir itibarınız yok Ebubekir Bey! Yeni kuşak sizi 21. yüzyılda Orta çağ sansürcüsü gibi ortalıkta dolanan biri olarak anacak, bundan başka hiçbir özelliğiniz yok.”


“ÜLKENİN İTİBARINI SIFIRA İNDİREN SİZİN ZİHNİYETİNİZDİR”
“Bu devletin, devletin kurumlarının, ülkenin itibarını zedeleyen, alaşağı eden biri varsa ait olduğunuz iktidardır. Ekonomiyi mahvederek, Türk Lirasını pula çevirerek, doktoruna, öğretmenine, toplumun her kesimine düşmanlık ederek ülkenin itibarını sıfıra indiren sizin zihniyetinizdir.”