SİYASET
Giriş Tarihi : 29-09-2021 16:37   Güncelleme : 29-09-2021 17:47

Çiğili Belediyesi'nden kırtasiye yardımı

Cumhuriyet Halk Partisi genel merkezinin kararıyla, Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka'nın öncülüğünde tüm Türkiye'de kırtasiye ihtiyacı ailelerin çocuklarına kırtasiye malzemesi ulaştırmak için "Yüzler Bizimle Gülecek"isimli projesini başlattı.

Çiğili Belediyesi'nden kırtasiye yardımı

CHP genel merkezinin almış olduğu karar neticesinde Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka'nın öncülüğünde başlatılan "Yüzler Bizimle Gülecek" projesi başlatıldı. Kırtasiye yardımlarının olacağı proje için Uşak'ta parti il binasında basın açıklaması düzenlendi. Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümürkçü'nün ve Uşak'tan sorumlu MYK Üyesi Haitce Semerci'nin de katıldığı basın toplatısında ilk konuşmayı il başkanı Ali Karaoba yaptı. Karaoba, Türkiye'de Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidara gelmek için Millet İttifakıyla ve dostlarıyla birlikte aktif bir şekilde çalışmalara devam ettiklerini söyledi. Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümürkçü'ye teşekkürlerini iletti.

"BİZ İKTİDARA GELİYORUZ, İKTİDAR OLUYORUZ"

CHP Uşak İl Başkanı Dr.Ali Karaoba, AK Parti iktidarının halkı 3-5 kuruşa muhtaç olduğunu söyledi. Karaoba, "Okul döneminde yurt sorunu devam etmekte çocuklar sokaklarda yatıyor. İçişleri Bakanı ile Cumhurbaşkanı da bu çocukları terörist ilan ediyor. Biz iktdar oluyoruz, iktidara geliyoruz."dedi. 2018 seçimleri döneminde AK Parti'nin de vaatleri arasında bulunan fakat hayata geçirilmeyen 3 bin 600 ek gösterge hakkında da konuşan Karaoba, "3600 ile ilgili söyledikleri boşa çıktı verdikleri sözü yerine getirmediler." dedi. CHP İl Başkanı Ali Karaoba konuşmalarının ardından sözü CHP MYK Üyesi Hatice Semerci'ye verdi.

"SOSYAL DEVLETÇİLİĞİ TÜRKİYE'YE KAZANDIRACAĞIZ"

CHP MYK Üyesi ve Uşak Bölgesi Sorumlusu Hatice Semerci ise yaptığı açıklamada genel merkezin ve Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka'nın kararıyla hayata geçirilen "Yüzler Bizimle Gülecek" projesiyle ilgili konuştu. Semerci, "Çocuklara kırtasiye yardımı kampanyamız var. Bunu elimizden geldiğince her ile götürmeye çalışıyoruz."dedi. CHP yönetimindeki belediyelerle ilgili de konuşan Semerci, sosyal belediyeciliği özellikle de pandemi döneminde çok iyi çalışarak gösterdiklerini, sırada da iktidar olduklarında sosyal devlet anlayışını Türkiye'ye kazandıracaklarını belirtti.

 "UŞAK'TA OLMAKTAN ONUR DUYUYORUM"

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü ise Uşak'ta olmaktan dolayı onur duyduğunu sözlerine eklerken, böyle bir projenin içerisinde yer almaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi. Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümürkçü kendisinin CHP üyesi olduğunu ve Millet İttifakı'nın belediye başkanı seçildiğini belirtti.

Basın toplantısının sonunda Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü'ye kilim hediye edilirken; Gümürkçü de il başkanına hediye verdi.