UŞAK
Giriş Tarihi : 18-03-2022 18:27   Güncelleme : 18-03-2022 18:59

ÇÖZÜM GURUBUNUN ADAYI CELALETTİN ÇOBAN

Uşak serbest Muhasebeci Mali Müşavirler odası mayıs ayında yapılacak seçimlerde ilk aday basın önünde adaylığını açıkladı.

ÇÖZÜM GURUBUNUN ADAYI CELALETTİN ÇOBAN

Mayıs ayında yapılacak seçimlerde mali müşavirler çözüm gurubunun oylama sonrası çıkardığı aday Bugün yapılan kahvaltılı basın toplantısında kendini tanıttı. Uşak’ın yakından tanıdığı bir dönem CHP Milletvekili adaylığında bulunan meslekte yirmi yılını vermiş Celalettin ÇOBAN ’basın açıklamasında adaylığını açıkladı. Çoban’ın açıklaması şu şe kilde. 

SAYIN ODA BAŞKANLARIM, SEVGİLİ MALİ MÜŞAVİR ARKADAŞLARIM/MESLEKTAŞLARIM, KIYMETLİ BASIN MENSUPLARI VE DEĞERLİ MİSAFİRLER,

HEPİNİZ HOŞ GELDİNİZ…

Ulu önder ATATÜRK ve silah arkadaşlarının tarihe adını altın harflerle yazdırdığı, “Çanakkale Geçilmez” diye tüm dünyaya duyurduğu bu mutlu günde sizlerle birlikte olmanın onurunu yaşıyorum. Bu vesileyle, ATATÜRK ve tüm silah arkadaşlarını, tüm gazilerimizi ve aziz şehitlerimizi  bir kez daha saygıyla anıyorum. Ruhları şad olsun…

Sevgili Meslektaşlarım;

Adaylık ile ilgili açıklamalarıma geçmeden evvel; Öncelikle sizlere kendimi tanıtarak başlamak istiyorum:

1975 yılında Uşak-Sivaslı’da doğdum. İlk, orta ve lise eğitimimi Uşak’ta tamamladım. 2 yıl yurtdışında İşletme eğitimi aldım. Lisans eğitimimi Anadolu Üniversitesinde, yüksek lisans eğitimimi ise Uşak Üniversitesinde tamamladım. 21 yıldır mali müşavir olarak görev yapmaktayım. Bu görevimin yanında, İstanbul ilinde faaliyette bulunan bir Denetim Şirketinde Yönetim Kurulu üyesi ve Denetçisi olarak görevimi sürdürmekteyim.

2010 yılında kurulmuş olan ÇÖZÜM MALİ MÜŞVİRLİK grubunun kurucu üyesiyim. 12 yıllık süreç içerisinde Grubumun beni layık gördüğü tüm görevleri hakkıyla yerine getirdim. Odanın çeşitli organlarında disiplin kurulu, denetleme kurulu üyeliği ve birlik delegeliği yaptım. Halen Odamızın etik kurulu başkanı sıfatıyla oda faaliyetlerine destek olmaktayım.  

Şimdi ise; mayıs ayında yapılacak olan seçimlerde Çözüm Mali Müşavirler Grubu başkan adayı olarak karşınızdayım.   

Sevgili Meslektaşlarım,

Mesleğimiz her geçen gün daha da önem kazanmaktadır. Bilgi, teknoloji ve interaktif çözümlerin ön plana çıktığı bu çağda ODA olarak da bu değişimlere ayak uydurmamız gerekmektedir.

Seçilmemiz halinde yapmayı planladığımız faaliyetleri açıklayarak sözlerime devam etmek istiyorum.

1-Mali Müşavirliğin bir ekip çalışması olduğunu dikkate alarak öncelikle meslek içi eğitim projelerine odaklanacağız. Ofiste çalışan ekip arkadaşlarımızın mesleki bilgi ve becerilerin geliştirmeye yönelik hizmet içi eğitim faaliyetleri planlayacağız.

2-Stajyerlerin muhasebe ve yazılım konularında mesleğe daha donanımlı olarak adım atmalarına destek olacağız. Bu anlamda Üniversitemiz ile işbirliğini attırarak gerek okuyan gerekse mezun olan arkadaşlarımızın mesleğe geçişini kolaylaştıracağız.

3-Meslektaşlarımızın ve ofislerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için ODA’mızın iktisadi işletmesi USİT’i aktifleştireceğiz.

4-TESMER bünyesindeki eğitimler için meslektaşlarımızdan oluşan yeni bir kadro kurulmasına öncülük edeceğiz.

5-Meslek camiasında birlik ve beraberliği artırıcı sosyal ve kültürel faaliyetler düzenleyeceğiz.

6-Kadın meslektaşlarımız için pozitif ayrımcılık yaparak yönetimde daha çok söz sahibi olmalarını sağlayacağız.

7-Mesleki gelişimimiz için paydaş kurumlarla sürekli iletişim halinde olup sorunlara en etkili çözüm yollarını arayacağız. Arkadaşlar, uzun uzun anlatmaya gerek yok,  Vergi Dairesinden SGK ya ticaret odalarında ne tür zorluklar çektiğinizi çok iyi biliyorum, çünkü zaman zaman aynı zorlukları bende yaşıyorum, İlimizde mesleki anlamda etkileşim içinde bulunduğumuz tüm kurum ve kuruluşlarla olan ilişkilerimizi geliştireceğiz, daha çok bir araya geleceğiz, sorunlarımızı karşılıklı müzakereler ile çözmeye çalışacağız.

8-Mevcut binamızı koruyarak, 14.06.2019 tarihinde temeli atılıp şu an kaba inşaat halinde olan odamızın eğitim ve hizmet binasının bitirilmesi için elimizden geleni yapacağız.

9-Geçtiğimiz yıl yaşanan orman yangınları hepimizi üzdü. Ülkemizin pek çok yeri, ciğerlerini kaybetti. Oda üyelerimizin adının yer aldığı hatıra ormanı oluşturmaya çalışacağız.

10-Atatürk ilke ve devrimlerinin ışığı yol haritamız olacaktır. Demokrasinin savunucusu olmaya devam edeceğiz.

Kıymetli Dostlar,

Adaylığımı açıkladığım bu günün hem bizler için hem de dünyadaki tüm ülkeler için aynı bir önemi var... Bugün “Çanakkale Zaferi”nin yıldönümü… Büyük komutan Mustafa Kemal ATATÜRK, bu savaşın ardından Anzak askerlerine ve annelerine şöyle seslenmiştir:

Bu memleketin toprakları üzerinde kanlarını döken kahramanlar!

Burada bir dost vatanın toprağındasınız.Huzur ve sükûn içinde uyuyunuz. Sizler, Mehmetçiklerle yan yana, koyun koyunasınız.

Uzak diyarlardan evlâtlarını harbe gönderen analar!

Gözyaşlarınızı dindiriniz. Evlâtlarınız bizim bağrımızdadır.Huzur içindedirler ve huzur içinde rahat uyuyacaklardır. Onlar, bu toprakta canlarını verdikten sonra, artık bizim evlâtlarımız olmuşlardır.”

Yaklaşık 10 ay süren savaş sonrasında on binlerce şehidin yanı sıra geride evlat acısıyla dolu binlerce anne kalmıştır. Atatürk burada Anzak annelerine “Evlatlarınız bizim bağrımızdadır. Huzur içindedirler ve rahat uyuyacaklardır. Onlar bu topraklarda canlarını verdikten sonra, artık bizim evlatlarımız olmuşlardır.” diye hitap ederek evlatlarınızı bizimkilerle eş tutarak onların mezarlarına da aynı sevgi ve saygıyla sahip çıkıyoruz mesajını vermek istemiştir.

Atatürk’ün bu cümleleri dünya da görüp görülecek en büyük hoşgörünün kelimelere dökülmüş halidir. Bu sözler kimseyi ötekileştirmeden, ayırt etmeden kucaklamaktır.

Bizim düsturumuz da şudur ki Atatürk’ten öğrendiğimiz birleştirici ve kucaklayıcı  yaklaşımla HEP BİRLİKTE üretmek, gelişmek ve kazanmaktır.

Arkadaşlar; bu grubun kuruluşundan beri içinde bulunan bir kardeşiniz olarak söylüyorum. Bizim grubumuz hiçbir ayrım yapmadan, kimseyi ötekileştirmeden, benden farklı düşünüyor diye kimseyi dışlamadan bugüne kadar gelmiştir. Unutmayınız ki son dönem yapılan tüm seçimlerden büyük zaferlerle çıkan grubumuzun başarısının altında yatan en büyük etmen, birlik ve beraberliğimizi korumak olmuştur. Grubun her bir ferdi çok kıymetli ve değerlidir. Asla “öteki” değildir, ötekileştirilmemiştir. Lütfen ayrım yapmaya çalışanlara, ötekileştirmeye çalışanlara hep birlikte fırsat vermeyelim. İlk günkü heyecanla, odamıza sahip çıkalım. Bizim bizden başka kimsemiz de yok, başka odamızda yok. Hep birlikte yöneteceğiz diye bu yola çıktık,

Bu inançla hepinizin desteğini bekliyor ve saygılarımı sunuyorum.

Başkan adayı Celalettin ÇOBAN’ın açıklamasının ardından yönetim ve meslektaşlarıyla birlikte fotoğraf çekildi.