UŞAK
Giriş Tarihi : 01-09-2021 14:23   Güncelleme : 01-09-2021 14:23

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 1 Eylül mesajı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 1 Eylül Uşak'ınKurtuluş Günü ile ilgili Uşak Valiliği'ne yazı gönderdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 1 Eylül mesajı!

Uşak Valiliği'nin resmi internet sitesinden paylaşılan metinde şu ifadelere yer verildi;

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Uşak’ın kurtuluş yıl dönümü dolayısıyla Vali Funda Kocabıyık’a tebrik telgrafı gönderdi.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tebrik mesajında şunları söyledi; "Uşak İlimizin düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümünde vatandaşlarımıza tebriklerimi iletiyorum. İstiklal mücadelesi, vatanı canlarından üstün tutan kahramanlıklarıyla tarihe mâl olan tüm şehitlerimizin ve gazilerimizin emsalsiz fedakarlıkları, aziz milletimizin bağımsızlığına ve özgürlüğüne sahip çıkma kararlılığı sayesinde zaferle neticelenmiştir.

Böyle kutlu bir anlayışla, kadim medeniyetimizin mirası üzerine kurulan Cumhuriyetimizi kazanımlarıyla korumak, yaşatmak, muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak, yeni başarılarla daha da güçlendirmek suretiyle geleceğe taşımak için büyük bir azimle çalışmaya devam ediyoruz."

Bu inançla, İstiklal Savaşımızın bütün kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyorum. Uşak'ın bu gurur gününü tekrar kutluyor, tüm vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum"