GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-08-2021 09:58   Güncelleme : 19-08-2021 09:58

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün toplanyor!

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün yapılacak. Kabinenin gündeminde salgında son durum, olası yeni tedbirler, afetler ve Afganistan'da yaşanan gelişmeler bulunuyor.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün toplanyor!

Türkiye'de bir süredir meydana gelen orman yangınları ve sel felaketlerinden dolayı ertelenen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Beştepe'de yapılacak.

Kabine Toplantısı'nda özellikle son dönemde artan vaka sayıları ve can kayıpları değerlendirilecek en önemli başlık arasında bulunuyor. 

Aşılama sürecinin de masaya yatırlacağı toplantıda, kapalı ve kalabalık alanlara girişlerde aşı olmayanların veya HES kodu göstermeyenlerin girmesinin engellenmesi masadaki seçenekler arasında bulunuyor. Ayrıca Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da sunum yapacak.

YENİ MİLLİ EĞİTİM BAKANI MAHMUT ÖZER'İN SUNUM YAPMASI BEKLENİYOR

Geçtiğimiz günlerde görevinden istifa eden Ziya Selçuk'un yerine göreve gelen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in ise ilk kabinesi olacak. Bakan Özer'in toplantıda bir sunum yapması ve 6 Eylül'de açılacak olan okullarda alınacak tedbirler hakkında bilgi vermesi bekleniyor.

ORMAN YANGINLARI, SEL VE AFGANİSTAN'DA YAŞANANLAR DA GÜNDEMDE

Coronavirüs salgının dışında Türkiye'de meydana gelen ve çok sayıda kayba neden olan orman yangınları ve sel felaketleri de masaya yatırılacak. Afganistan'da yaşanan gelişmeler de Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin bir diğer gündem maddesi olacak.