GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-09-2021 15:30   Güncelleme : 10-09-2021 15:30

Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Birliği seçiminde güven tazeleyen Ahmet Yılmaz açıklamalarda bulundu

Damızlık Birliği'nde bir kez daha başkan seçilerek, güven tazeleyen Ahmet Yılmaz açıklamalarda bulundu. Yılmaz, yeni hedefleri arasında laboratuvar olduğunu söyledi.

Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Birliği seçiminde güven tazeleyen Ahmet Yılmaz açıklamalarda bulundu

Damızlık Birliği'nin seçimleri Uşak'taki kapalı pazar alanında dün gerçekleşti ve seçimi mevcut kurucu başkan Ahmet Yılmaz kazandı. Seçimin ardından düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yılmaz, seçimin gayet güzel bir atmosferde geçtiğini belirterek, Damızlık Birliği'nin en yüksek katılımlı seçimi olduğunu söyledi.

Damızlık Birliği'nde yeniden başkanlığa seçilen Ahmet Yılmaz, "1995'te kurucusuyum ilk seçimli genel kurulumuz 2007 yılında oldu ve 2007'den berri başkanım bu dördüncü dönemim." dedi. Yeniden başkanlığa seçilen Yılmaz, yeni dönemde neler yapmak istediklerini açıkladı. Ahmet Yılmaz, "Hedeflerimiz üyelerin menfaatlerini savunmak, gerekli bakanlıklarla girişimlerde bulunmak, üreticinin kârını artırmaktır."dedi. Üreticilerine faydalı olmak istediklerini de dile getiren Yılmaz, "Önümüzdeki dönemde bir tane yem analiz laboratuvarı kurup, Uşak'ta bütün yetiştiricilere hizmet etmek istiyorum."diye konuştu.