DENİZLİ
Giriş Tarihi : 19-05-2021 12:00   Güncelleme : 19-05-2021 12:00

Denizli Valisi Ali Fuat Atik'ten 19 Mayıs mesajı

Denizli Valisi Ali Fuat Atik 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili mesaj yayınladı.

Denizli Valisi Ali Fuat Atik'ten 19 Mayıs mesajı

Denizli Valisi Ali Fuat Atik 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili yayınladığı mesajında; " Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışı, millet olarak varlığımızı güçlendiren, umutlarımızı canlandıran ve zaferlerle dolu şanlı tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biridir.

Milletimizin yeniden varoluş mücadelesinin ilk adımı olan 19 Mayıs, tarih boyunca hep yükseklerde tuttuğumuz bağımsızlık sevdamızın bir yansıması olarak içinde bulunduğu şartlar karşısında istiklal mücadelesini fiilen başlatmak ve yeni bir devletin kuruluşu yolunda ilk kıvılcımı yakmak amacıyla yola çıkarken; milletin, vatan sevgisinden ve hür yaşama kararlılığından güç almıştır. 

Mustafa Kemal ATATÜRK, geleceğimizin teminatı olan gençlerimize olan inancını ve güvenini her fırsatta dile getirmiş ve “Gençler! ... Cesaretimizi güçlendirip devam ettiren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık meziyetinin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli sembolü olacaksınız. ” diyerek bu güveni açıkça ifade etmiştir.

Sevgili gençler, aziz şehitlerimizin canları pahasına savundukları bu mukaddes vatanın geleceği, istiklal şuuruyla yetişen sizlere emanet edildi. Türkiye’nin uygarlık yolunda durmadan ilerleyebilmesinin en büyük güvencesi sizlersiniz. Bu bilinçle milletimize, devletimize, millî ve manevi değerlerimize sahip çıkarak ülkemizi daha huzurlu, daha müreffeh yarınlara ulaştırmanın gayreti içerisinde olacağınıza inanıyor, sizlere güveniyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi, rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, gençlerimizin ve tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum." ifadelerine yer verdi.