DENİZLİ
Giriş Tarihi : 21-05-2021 13:16   Güncelleme : 21-05-2021 13:16

Denizli'de 19 Mayıs törenle kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ilk olarak valilik önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlandı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün çelenginin sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Denizli'de 19 Mayıs törenle kutlandı

İl Müdürü İbanoğlu 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayarak bu anlamlı günde milli ruhun en yüksek şekilde devam ettiğini belirterek; “İstiklal Mücadelemizin 102. yıl dönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk tarafından Samsun’da yakılan bağımsızlık ateşi Anadolu’da elden ele, gönülden gönüle dolaşmıştır. O gün yakılan ateş bütün memleketi sararken yüreği istiklal aşkı ile çarpan her bir vatan evladı aşk ve inançla bu kutlu mücadelenin bir neferi olarak yerini almış, canlarını feda etme noktasında çarpışmışlardır. 19 Mayıs 1919’da canlanan milli ruh bugün dahi bizlere en yüksek şekilde ilham vermeye, yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir.” diye konuştu.

Konuşmanın devamında tören şiirlerin okunmasının ardından bisiklet turu için start verildi. Pandemi koşullarına uygun olarak yapılan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı daha sonra belediyelerin sesli anons sisteminden yapılan marş yayını ile caddelerde devam ettirildi.