SİYASET
Giriş Tarihi : 09-05-2021 14:36   Güncelleme : 09-05-2021 14:36

DEVA Partili Nezahat Baş'tan Anneler Günü mesajı

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Sosyal Politikalar Başkanı Kübra Akar Ve kadın Politikaları Başkanı Nezahat Baş Anneler Günü ile ilgili mesaj yayınladı.

DEVA Partili Nezahat Baş'tan Anneler Günü mesajı

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Sosyal Politikalar Başkanı Kübra Akar Ve kadın Politikaları Başkanı Nezahat Baş Anneler Günü ile ilgili yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi; " 

Sevgili anneler;

Hem toplum hem gelecek için hiç şüphesiz öneminin tarif edilemediği fevkalade bir unvan ın sahipleridir anneler. Dinimiz de de Annelerin önemi; Annelerin üzerimiz de ki emeği başka herhangi bir şeyle mukayese edilemez bu nedenle anneler cennetle eşdeğer de tutulmuştur. Hadisi ile annelerin dinimiz açısından da ne kadar el üstünde tutulduğunu görüyoruz.

Bir anne; bedenini, uykusunu, sosyal hayatını, yemek yeme lüksünü, özgürlüğünü, sabrını ve enerjisini feda etmeyi göze alıyor. Gücü, sevgisi ve çabası ile dimdik duran, sadece yuvasını değil geleceği ve medeniyeti inşa eden varlıklardır anneler.

Bir toplumun yaşanabilir olması için sevginin şefkatin ve özverinin olması gerekir bize bu sevgiyi, şefkati ve özveriyi sınırsız ve karşılıksız bir şekilde sunabilecek yegâne kaynak tabi ki annelerimiz. Bir gün değil her gün kıymetli başımızın tacı annelerimiz.

Başta şehit anneleri olmak üzere kıymetlilerimiz olan tüm annelerimizin ‘Anneler Gününü kutluyor. Saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz. "