UŞAK
Giriş Tarihi : 21-12-2021 20:50   Güncelleme : 21-12-2021 20:50

Deva Partisi Genel Başkan Baş Danışmanı Kerem ALTUN Hükümetin Yürüttüğü Politikaları Eleştirerek Hükümete Yüklendi

Deva Partisi Genel Başkan baş Danışmanı Kerem ALTUN Uşak’a geldi. Deva Partisi il teşkilatında partililerle bir araya gelen Altun burada hükümetin icraatlarını eleştirdi.

Deva Partisi Genel Başkan Baş Danışmanı Kerem ALTUN Hükümetin Yürüttüğü Politikaları Eleştirerek Hükümete Yüklendi

Deva partisinin politikaları hakkında bilgi verdi.Kerem ALTUN konuşmasına şu sözlerele devam etti. Bugün Türkiye kısa ve öz cümleye şunu söyleyebirim, Türkiye iyi idare edilmemektedir. Türkiye'deki bütün kurumlar asli görevlerinden uzaklaşmış bir insanın, bir kişinin iki dudağı arasından çıkacak kelimelerle  yönetilen bir ilke konumundadır. Bununda özünden Türkiye’de temel sıkıntı cumhurbaşkanlığı yönetim sisteminin Türkiye’de arzu edilen beklenen o duruşunu isminden kaynaklanan idari yapısını gerçekleştirmemiş olmasındandır. Bugün Türkiye’nin temel sıkıntısı cumhurbaşkanlığı yönetim sistemi diye tabir ettiğimiz bu ucube sistemdir.  

Türkiye'nin sıkıntılarından  kurtuluşunun tek çaresi bu  ucube sistemden güçlendirilmiş demokratik parlamenter  sisteme geçişiyle mümkün olacağına olan inancımız var. Türkiye eğer güçlendirilmiş demokratik parlamenter sisteme geçemezse bir tek insan yönetimiyle Türkiye’den artık gömleğin toplum bünyesinden dar geldiğini ihtiyaçlara cevap veremediği ve her geçen gün şahsi kararlarla bireysel tercihlerle alınan kararların Türkiye toplumunun özlemlerine ihtiyaçlarına beklentilerine cevap vermediği gün gibi ortadadır.