SİYASET
Giriş Tarihi : 19-05-2021 11:46   Güncelleme : 19-05-2021 11:46

DEVA Partisi İl Başkanı Taşlı 19 Mayıs'ı kutladı

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Uşak İl Başkanı Mehmet Ali Taşlı 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili mesaj yayınladı.

DEVA Partisi İl Başkanı Taşlı 19 Mayıs'ı kutladı

DEVA Partisi Uşak İl Başkanı Mehmet Ali Taşlı mesajında şu ifadelere yer verdi; "19 Mayıs 1919, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün tarihimizin en karanlık ve ümitsiz günlerinde Samsun'da milli mücadeleyi başlattığı, ulusal egemenliğin başlangıç günüdür. 

19 Mayıs, yeni Türk devletinin kuruluş mücadelesindeki inanç, azmi ve cesareti gösteren ilk günüdür. Atatürk, gençlere inandığı ve güvendiği için Samsun’a çıktığı milli mücadelenin bu ilk gününü Türk Gençliğine bayram olarak armağan etmiş, ilelebet yaşayacak cumhuriyetimizi de miras bırakmıştır. Bizler de, 100 yıl önce olduğu gibi aynı inançla, O'nun gösterdiği yolda, ilke ve devrimleriyle, Cumhuriyetimizin temel değerleriyle sonsuza dek yürümeye devam edeceğiz.

Ulusumuzun kurtuluş meşalesinin yakıldığı tam yüz yıl önce 19 Mayıs 1919 tarihi, bizlere birlik ve beraberlik, mücadele ve dayanışma ruhunun güzelliğini yaşamayı, dik durmayı ve boyun eğmemeyi,  tüm dünyaya sesimizi duyurmayı, Ulu Önder Atatürk'ün izinde yürüyecek yüzlerce nesiller yetiştirmeyi gösterdi. Sadece 100 yıl değil, yüzlerce yıl da "Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa …" etmeyi gösterecektir.
Uşak Deva Partisi Olarak , Milli mücadelemizin 100. Yılında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyor, başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, milli mücadele kahramanlarımızı ve bu vatan için canlarını feda eden aziz tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz."