GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-05-2021 16:21   Güncelleme : 15-05-2021 16:21

Deva Partisi Sosyal Politikalar Uşak İl Başkanlığı'ndan Aile Haftası mesajı

Deva Partisi Sosyal Politikalar Uşak İl Başkanlığı 12-19 Mayıs Aile Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Deva Partisi Sosyal Politikalar Uşak İl Başkanlığı'ndan Aile Haftası mesajı

Aile danışmanı Kübra Akar; "Aile toplumun temel taşıdır. Toplumun aile yapısı ne kadar sağlam olursa, o toplum da o kadar güçlü olur. Uyumlu bir ortamda büyüyen ve gelişen çocuk, sağlıklı ve güçlü bir insan olarak topluma katılır. Bu da toplumun sağlam ve güçlü olmasına katkı sağlar. Aile toplumun özüdür. Manevi değerlerini kaybeden aile yapısı çöken ülkenin, manevi çöküşü de hızlı olacaktır.

Maalesef tüm dünyayı etkileyen Pandemi koşulları  , Ülkemizde her geçen gün artan ekonomik sıkıntılar , işsizlik bireyleri buna bağlı olarak da aileyi olumsuz yönden etkilemektedir. Ülkemizde boşanma olayları her geçen sene bir öncekine göre katlanarak artmaktadır. Unutmayalım ki Aile tahribi  bir toplum tahribi demektir.

Aileye yeterince önem vermeyen batı toplumlarında yıkıcı faaliyetler oluşmuştur. Bunun farkına varan batı toplumları son yıllarda tekrar aileye sarılmışlardır. Aile bağlarının zayıfladığı toplumların yıkıma uğrayacağı asla unutulmamalıdır…

Deva Partisi olarak Ailenin, ülke refahı ve mutluluğu için önemini biliyoruz gayret ve çabalarımız   daha güçlü bir aile ,daha güçlü bir toplum daha güçlü bir ülke için. 

Her ağaç kendi kökünden vücut bulur. Sağlıklı ailelerin çok olduğu bir toplum, sağlıklı bireylerden oluşan, ilişkilerin güçlü ve sağlıklı olduğu bir toplumdur." ifadelerini kullandı.