SİYASET
Giriş Tarihi : 11-09-2021 22:24   Güncelleme : 12-09-2021 07:47

DEVA Partisi'nin Merkez ilçe başkanı belli oldu

Demokrasi ve Atılım Partisi'nin Merkez İlçe Başkanı Avukat Yusuf Burak Erol oldu.

DEVA Partisi'nin Merkez ilçe başkanı belli oldu

DEVA Partisi Uşak İl Başkanlığı binasında bugün Merkez İlçe Başkanlığı için yetki belgesi takdim töreni gerçekleşti. DEVA Partisi Uşak Merkez İlçe Başkanlığı'na kurucu İlçe Başkanı olarak atanan Avukat Yusuf Burak Erol'a yetki belgesini İl Başkanı Mehmet Ali Taşlı takdim etti.

Merkez İlçe Başkanlığı için yetki belgesi takdim törenin de açıklamalar da bulunan İl Başkanı Taşlı, "Biz bu yola çıkarken Sayın Genel Başkanımıza, Yüce milletimize ve tüm hemşerilerimize bir söz verdik. Biz asla insanları ötekileştirmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.Taşlı konuşmasına şöyle devam etti ; "Bizler DEVA Partisi olarak, adaleti temel alan, merkezinde insan olan özgürlükçü, insanları ayrıştırmayan, birleştiren, toplumun refah seviyesinin en üste olmasını sağlamak amacıyla, tüm insanları oncu buncu demeden bir çatı altında birleştirmek için toplanmışız. Biz tüm insanları birleştiren onlara hizmet eden liyakati ve ehliyete önem arz edip düzgün ve güzel kadrolarla iktidara gelemeye talibiz".

DEVA Partisi Uşak Merkez İlçe Başkanı olan  Genç  Avukat Yusuf Burak Erol ise kendisini göreve layık gören Genel Başkan Ali Babacan ve DEVA Partisi Uşak İl Başkanı Mehmet Ali Taşlı'ya teşekkür etti.Merkez İlçe Başkanı Av. Erol takdim töreninde şunları söyledi;  "Sayın İl Başkanımızın tavsiyesi ve Genel Başkanımızın tensipleri ve dahi genel merkezimizin almış olduğı karar gereği DEVA Partisi kurucu Merkez İlçe Başkanı olarak atanmış bulunmaktayım. Benim bu göreve atanmamda emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum"

1994 Uşak doğumlu, DEVA Partisi Uşak Merkez İlçe Başkanı olan Avukat Yusuf Burak Erol Erzurum Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu.

Konuşmaların ardından DEVA Partisi Uşak İl Başkanı Mehmet Ali Taşlı,  Avukat Yusuf Burak  Erol'a kurucu Merkez İlçe Başkanı yetki belgesini takdim etti.