GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-08-2021 18:38   Güncelleme : 31-08-2021 18:38

Ege Üniversitesi'nde hibirit eğitimle sezon açılıyor!

Ege Üniversitesi 2021-2022 yılına hibrit eğitimle başlıyor. Üniversitenin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada uygulamalı eğitimlerin tamamı, teorik eğitimlerin ise bir kısmının yüz yüze bir kısmının da çevirimiçi olarak verileceği açıklandı.

Ege Üniversitesi'nde hibirit eğitimle sezon açılıyor!

YÖK'ün üniversitelerin yüz yüze eğitime başlayacağını duyurmasının ardından üniversitelerde de alınan kararlar belli olmaya başladı. Ege Üniversitesi 2021-2022 Güz döneminin hibrit eğitimle başlayacağını duyururken; alınan bu kararın oy birliğiyle olmasına dikkat çekildi.

Üniversitenin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada uygulamalı derslerde gerekli önlemler alınarak yüz yüze eğitim yapılacağı, teorik derslerin ise hem yüz yüze hem de çevirimiçi olacağı bilgisi paylaşıldı.

DERSLER EN FAZLA 45 DAKİKA OLACAK

Ege Üniversitesi, yüz yüze yapılacak derslerin, seyreltilmiş gruplara ve dönüşümlü gruplar halinde yapılacağının bilgisini verdi. Üniversite, sınıfların durumuna ise akademik birimlerin alacağı karara bıraktı. Ege Üniversitesi gerçekleşecek olan dersler ve sınavların en fazla 45 dakika olacağını, blok derslerin yapılmayacağını ve ders aralarında sınıfın sık sık havalandırılacağı bilgisine yer verdi.

Üniversiteden yapılan açıklamada sınavların da yüz yüze olacağı açıklandı.