GÜNCEL

EMET KAYMAKAMI HASAN ÇİÇEK'TEN BERAT KANDİLİ MESAJI

Emet Kaymakamı Hasan ÇİÇEK, Berat Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı.

EMET KAYMAKAMI HASAN ÇİÇEK'TEN BERAT KANDİLİ MESAJI

Kaymakam ÇİÇEK, mesajında şu ifadelere yer verdi ; “ Mübarek Ramazan-ı Şerif’in habercisi ve müjdecisi olan Berat Kandili' ne kavuşmanın büyük huzuru ve sevinci içerisindeyiz.

Kurtuluş, af ve arınma anlamlarına gelen Berat ; bilerek ya da bilmeden işlediğimiz hata ve günahlardan tövbe edip, kalplerde bıraktığı kirlerden arınma, gönül dünyamızı temizleme ve yaşadığımız hayatı sorgulama fırsatı sunar. Berat gecesi, affedilmenin yanında affedici olmayı da, bağışlanma isteğinin yanında bağışlayabilme şuurunu da kazandırır. Aynı zamanda, insanlar arasındaki dargınlıkları, küskünlükleri gidermek, yıktığımız gönülleri, kırdığımız kalpleri onarmak için de bir fırsattır. İnanıyorum ki, bu özel gece dolayısıyla, tüm vatandaşlarımız vicdani bir muhasebe yapacak, dargınlıkları ve küskünlükleri unutacak, barışın, dostluğun ve kardeşliğimizin pekiştirilmesi için çaba harcayacaktır.

Bu mübarek Berat gecesi hürmetine ahirete irtihal etmiş anne-babalarımıza ve tüm ölmüşlerimize, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanları Cennet olsun inşâAllah. Devletimizin bekası, milletimizin birlik ve beraberliği, vatanımızın her türlü tehlike ve afetlerden, salgın hastalıklardan muhafazası için dua edelim. Özellikle de koronavirüsle mücadele kapsamında kendimizin, yakınlarımızın ve toplum sağlığının korunması adına, fiziksel temastan olabildiğince kaçınılmasını, telefon, sosyal medya ya da internet uygulamaları ile iletişimimizi ve sosyal ilişkilerimizi devam ettirmemizi, maske kullanımı ve temizlik kurallarına da uyulmasını istiyoruz. Covid-19 salgınının yayılım hızını düşürmek için en üst tedbir olarak karantinaya aldığımız yerler var. Buralarda bulunan vatandaşlarımızın ilçedeki diğer vatandaşlarımızla kesinlikle bir araya gelmemelerini, evlerinde kalarak izolasyon kurallarına uymalarını önemle istiyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Emetli hemşehrilerimiz olmak üzere, milletimizin ve İslam âleminin "Berat Kandili"ni tebrik ediyor, bu mübarek gecenin birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmesini, ülkemize ve tüm insanlığa sağlık, huzur ve esenlik getirmesini temenni ediyorum." dedi.