GÜNCEL

EMET KAYMAKAMI HASAN ÇİÇEK'TEN RAMAZAN MESAJI

Kaymakam Hasan ÇİÇEK, Ramazan ayı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

EMET KAYMAKAMI HASAN ÇİÇEK'TEN RAMAZAN MESAJI

Kaymakam ÇİÇEK, mesajında şu ifadelere yer verdi ; “ Onbir ayın sultanı olan bir Ramazan ayına daha kavuşmanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazan ayının dinimizde büyük bir önemi ve diğer aylar arasında seçkin bir yeri vardır. Çünkü mukaddes kitabımız Kur’an-ı Kerim insanlık alemine bu ayda inmiş, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi bu ay içinde yer almış ve oruç tutulması bu ayda farz kılınmıştır.

Ramazan ayı ; Rabbimizin af, mağfiret, lütuf ve kereminin doruğa çıktığı, gönüllerin birleştiği, dostluk ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı, cömertliğin ve yardımseverliğin zirveye ulaştığı aydır. Bu mübarek ayda bizlere düşen görev yardımlaşmanın ve dayanışmanın güzelliğini en güzel şekilde yaşayıp yaşatmaktır. “İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır.” Hadis-i Şerif´inin rehberliğinde, elimizden geldiği kadar, çevreye karşı duyarlı olmalı, dertli olana derman olmalı, yardıma muhtaç olanlara yardım elini uzatmalıyız. Özellikle de tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizi de tehdit eden koronavirüs salgınının daha fazla yayılmaması için sahurlarımızı, iftarlarımızı evlerimizde yapalım ve teravih namazlarımızı evlerimizde eda edelim. Ayrıca, alınan tedbirlerin en mühimleri olan maske takmak, fiziki mesafe ve temizlik kurallarına uymayı ihmal etmeyelim ve sokağa çıkma kısıtlamalarına da riayet edelim. Aksi takdirde hem kendimizin ve yakınlarımızın sağlığını, hem de toplum sağlığını büyük riske atmış ve büyük bir vebale ve kul hakkına girmiş oluruz. 

Mübarek Ramazan ayının tüm yurtta olduğu gibi Emet’te de barış, sevgi, hoşgörü, yardımlaşma ve dayanışma içerisinde huzurlu bir şekilde geçmesi için Kaymakamlık olarak gerekli bütün tedbirler alınmıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle ; Gazi Emet’li hemşerilerimizin Ramazan-ı Şerif ayını en içten dileklerimle kutlar, bu mübarek ayın İslam alemi ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini, özellikle de bu salgın hastalıktan bir an önce kurtuluşumuza vesile  olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.”