GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-07-2021 11:17   Güncelleme : 30-07-2021 11:17

Emet'deki orman yangını kontrol altına alındı

Türkiye'nin ciğerleri yanıyor.. Manavgat, Adana, Marmaris, Bodrum... Orman yangınlarına bir yenisi de Emet de eklendi, 4 hektarlık alanda çıkan yangın 4 saatte kontrol altına alındı.

Emet'deki orman yangını kontrol altına alındı

Kütahya'nın Emet ilçesindeki Samrık Köyü yakınlarında saat 13.00 sıralarında ormna yangını yaşandı. Yaklaşık 4 hektarlık alanda etkili olan yangını söndrüme çalışmalarına 1 helikopter, 6 arazöz, 3 greyder, çevre il ve ilçelerden su tankerleri ve çok sayıda personel müdahale etti. 

Yangın çok fazla büyümden 4 saatte kontrol altına alındı.  Yangın bölgesinde incelemelerde bulunan Vali Ali Çelik, Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin’den bilgiler aldı.

“HIZLI MÜDAHALEYLE KISA SÜREDE KONTROL ALTINA ALINDI”

Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerinin hızlı müdahalesiyle 4 hektar alanda etkili olan yangının kontrol altına alındığını kaydeden Vali Ali Çelik, “Emet ilçemizde saat 13.00’de başlayan yangın, Orman Bölge Müdürümüzün koordinesinde, Devletimizin tüm kurumlarının ve köylülerimizin iş birliğiyle çok kısa bir sürede kontrol altına alınarak söndürme çalışmalarına başlandı. Fedakârca çalışan tüm Orman Bölge Müdürlüğü personelimize, diğer kurumlarımıza ve köylülerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi. 

“TÜM EKİPLERİMİZ TEYAKKUZDA”

Devletin tüm kurumlarının sahada olduğunu kaydeden Vali Çelik, yangın bölgesinde rüzgardan kaynaklanabilecek herhangi bir olumsuzluğa karşı tüm ekiplerin teyakkuzda olduğunu kaydetti.

İncelemelerinin ardından yangın bölgesine en yakın yerleşim yeri olan Samrık Köyü’nü ziyaret eden Vali Çelik, köy halkına geçmiş olsun temennisinde bulundu, desteklerinden dolayı teşekkür etti.